ЕвроБаскет 2015 (Хрватска, Франција, Летонија, Германија)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Најдосадното финале во историјата. :facepalm2
Толку досадно шо не ми се пишува ни пост за финалето, ги сомлеа во прва четвртина и после само си оджуваа разлика :facepalm2
Не е прв пат Литванија да се усере во клучен меч, на претходното финале се замрзнаа вс. Франција и едно време беше околу 50 разлика :patos
 
  • Like
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Толку досадно шо не ми се пишува ни пост за финалето, ги сомлеа во прва четвртина и после само си оджуваа разлика :facepalm2
Не е прв пат Литванија да се усере во клучен меч, на претходното финале се замрзнаа вс. Франција и едно време беше околу 50 разлика :patos
Што е најтрагично и дуелот за бронзата беше досаден. Пред тоа ај ќе си речеш интересно ќе е и двете репрезентации се добри, а тоа гледавме колку ќе победи Франција. :)