1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Духови

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

?

Дали верувате во духови?

 1. Верувам/Имам видено

  47 глас(а)
  61.0%
 2. Не верувам

  28 глас(а)
  36.4%
 3. Не сум сигурен/на/Ќе објаснам подолу

  2 глас(а)
  2.6%
 1. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2
  има едно место во битола. на долниот спрат има кафич, на горниот вц. и имало многу сопственици што го реновирале вц. од ново најново. но секое утро сопствениците ги наоѓале плочките, огледалата искршени и крв насекаде. дури еден од америка бил дојден тука во битола. го купил кафичот го реновирал вц. ама ко видел што се случува го продал и побегнал пак америка. горниот спрат го затвориле и не го користат. а на горниот спрат се оди само низ кафичот.
   
  На I love you и Kisserboy им се допаѓа ова.
 2. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Bloody Mary можеби? :ladno
   
 3. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2

  nezz nemam vlezeno. ne se osmeluvam
   
 4. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Што ќе влегуваш јасно е дека е тоа...
   
 5. ilovemumm

  ilovemumm Нов член

  Зачленет на:
  9 мај 2014
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas veruvam vo duhovi
   
  #55 ilovemumm, 9 мај 2014
  Последна промена од модератор: 9 мај 2014
 6. mistergirl100

  mistergirl100 Нов член

  Зачленет на:
  14 јуни 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  6
  До сега не е докажано дека постојат но можно е да се илузии од страв или пак од некој и нешто што посакуваш.Повеќе треба да ти биде страв од живиот отколку од мртвиот.Но има и некои чудни случки на кои некои ретко обраќаат внимание :)
   
 7. Holla

  Holla Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2014
  Мислења:
  162
  Допаѓања:
  90
 8. I love you

  I love you Полноправен Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2015
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Леле целата се наежив..... Мене искрено кажано страв ми е :confused::confused:
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Порано имав блиска средба со духови, множина да, дека повеќе беа.
  Јас секое лето одам на село кај баба ми, и така тогаш како и секое лето се спремаме и одиме, стигнавме вечер и дека беше касно за шетање си легнавме порано, а и сабајлето требаше да ги молзиме кравите и затоа.
  И следниот ден останавме до многу касно надвор и веќе 3 саат по полноќ не фати и си викаме ај пешки ќе одиме по скратен пат низ една шума мала и одма ќе стигнеме, и си одиме низ шумата се смееме, и наеднаш пред нас коњ, убав голем коњ. На патот стои и не можеме да поминеме, и ништо викаме враќај се, само што се свртевме слушаме ѕвонче од крава (нели имаат на вратот кравите врзано) и се вртиме гледаме на местото од коњот крава има, тогаш мислам дека трчав толку брзо што до Скопје ќе стигнев за 10 минути.
  Доаѓам дома и ништо не им кажав. Следниот ден исто вечер ама овој пат беше околу 10-11 и се враќавме по нормален пат. Ама таму па, треба да се поминат селските гробишта и да се стигне до куќата. И одиме малку побрзо ние, дека страв нели и гледаме од страна човек си седи на една од клупите, сите мислевме дека е дух ама никој не кажуваше туку само брзавме. Кога го поминавме и се свртевме, човекот го немаше и тука пак трчање како никогаш до сега. Дома кога им кажав не ми веруваа, ми викаа ми се причинувало, луд ме правеа.
  Толку ми е искуството со духовите. За повеќе следен пат ако одам пак на село, не сум бил 2 години.
   
  На bonboonka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bonboonka

  bonboonka Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  12
  Neznam sto da mislam za duhovi dali postojat i jas cesto se prasuvam i veruvam i neveruvam.
  Imam sedeno noke na grobista bas za zadusnica letna neli onaa sto se sedi veruvajki deka ke te dojde duhot na toj sto mu sedite na grobot neli i imase i drugi luge tamu i nisto ne se sluci.
  A vo son porano cesto mi se slucuvase kako nesto da me kako da ojasnam kako da legnuva vrz mene nesto cuvstvuvav tezina gusenje celo telo mi se paralizira e sea e cdno sto takvata sostojba te osvestuva probuden si svesen si i kade se naogas i sto ti se slucuva i se obiduvas da mrdnes ili vikas pomos no samo se napnuvas glas nema a i vilicite ukoceni. Ova obicno go primetiv koga spiev sama vo temnica.Posle nekolku vakvi slucki spiev vo soba so tatkomi i ednas taka mi se sluci i davam se od sebe da viknam po tatko mi za pomos ama nemozam i samo ja slusam vratata od sobata se otvara i kako sustestvovo da izbega od mene i mi se opusti telovo i go gledam tatkomi vleguva vo soba i cela takva isplasena mu vikam kaj bese vika do vece i si vikam kako da me izdemnalo sustestvoto koga ke ostanam sama tolku sum bila dve minutu sama i togas vleze tatko mi cudno kako iscezna neznam sto bese ama bese zlo. Mnogu sum gi analizirala ovie situacii i sum slusnala od postari deka vakvite zli senki se hranat so stravot na covekot. Koga prestanav da se plasam, vsusnost kako da se naviknav da se boram so neznam ni kako da go narecam, kako da bese se poslabo i poslabo sustestvoto i sega retko mnogu retko mi se slucuva taka. I neznam sto da mislam za ova ama strasno i opasno e ti go rasipuva sonot nekogas ke se razbudev so site sili i ako zadremev pak pak me napagase ke se razbudev pa pak ke me napadne imalo noki koga ocite sum gi drzela so race da ne mi se zatvora. Ima i mnogu drugi slucki sto mi se desavale ama pak nekako se dvoumam dali postojat ili ne.

  Ja gledam ja gledam slikava i primetiv se isplasiv
   
  #60 bonboonka, 25 февруари 2015
  Последна промена од модератор: 25 февруари 2015

Сподели: