1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Духови

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

?

Дали верувате во духови?

 1. Верувам/Имам видено

  47 глас(а)
  61.0%
 2. Не верувам

  28 глас(а)
  36.4%
 3. Не сум сигурен/на/Ќе објаснам подолу

  2 глас(а)
  2.6%
 1. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  На bonboonka и онјаЛ им се допаѓа ова.
 2. YaggaB

  YaggaB Нов член

  Зачленет на:
  9 декември 2012
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  sega mozebi ?
   

  Прикачени податотеки:

 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Не :)
   
  На мимис, 84 sk_Y ^_-, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Не ми е за верување дека постојат некои души што ја поминуваат светлината, а некои остануваат да лутаат. Не сум видела, ни па знам некој што видел, единствено што сум ги слушала приказните како невестата покрај пругата(што ја има секој град)мртвото девојчето што се возело во такси, човекот што лебдел и тн. Интересни се за слушање, но далеку од возможни за верување.
   
  На мимис му/ѝ се допаѓа ова.
 5. мимис

  мимис Староседелец

  Зачленет на:
  12 октомври 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  Ја чуваш сликата ?
   
  На Marinna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kickey

  kickey Нов член

  Зачленет на:
  21 октомври 2013
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  2
  Не сакам да верувам, но понекогаш ми се случуваат. Сме слушале чудни звуци, тропања, чекори низ ходникот. Не сум единствена која го има слушнато сето тоа во овој стан. Не знам што да мислам повеќе. Ама како и да е шо го запознав до сеа friendly ghost-че е, друштвено така :))
   
  На bonboonka и Marinna им се допаѓа ова.
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не верувам во нешто што немам видено (за се важи ова) па така и за духови.
   
  На Marinna му/ѝ се допаѓа ова.
 8. мимис

  мимис Староседелец

  Зачленет на:
  12 октомври 2013
  Мислења:
  29
  Допаѓања:
  17
  јас не верувам во духови , но интересни ми се приказни и филмови во врска со нив. Не можам да верувам затоа што никогаш ми се немаат случено натприродни работи
   
  На Marinna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marinna

  Marinna Староседелец

  Зачленет на:
  13 април 2012
  Мислења:
  117
  Допаѓања:
  160
  во старион телефон е ко ќе ја најдам ќе ти ја пратам :)

  хаххахахахахахахах запознај ме и мене :p
   
 10. Samara

  Samara Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  2

  брат ми со друштво собрани тука во битола кај едни гробишта мислам дека беше велигден ама не сум сигурна. и седеа секоја вечер ама ништо не им се случило. Таа вечер само што седнале на некој гроб сите свеќи се запалиле покрај гробовите и се осветлиле сите гробишта. тие со друштвото побегнале.

  Исто му се сличило на брат ми. овде во битола со еден другар и една негова бивша девојка беа "тумбекафе кај справите" вечерта кај 7,8 сатот. до нив имало бел коњ. по нецели 5 минути станувале од клупата да бегаат. коњот го немало, изчезнал. подолу кога бегале сенка им го пресекла патот 2 пати. а таму пред 4 години се обесило едно дете. не знам дали има некоја врска коњот и сенката со детето.


  брат ми со тој другарот со биоенергија со друштво седеле во паркот кај медицинското училиште тука во битола. и тој ги прашал дали слушаат нешто тие не слушале. тогаш се фатиле сите за раце направиле круг. и ги затвориле очите. слушале гласни чекори на војници, ги отвориле очите немало ништо. не знам дали биле духови или не. ама другарите на брат ми со биоенергија им се случило многу вакви работи.
   
  #50 Samara, 25 март 2014
  Последна промена од модератор: 25 март 2014

Сподели: