Духови

Дали верувате во духови?

  • Верувам/Имам видено

    Гласови: 47 61.0%
  • Не верувам

    Гласови: 28 36.4%
  • Не сум сигурен/на/Ќе објаснам подолу

    Гласови: 2 2.6%

  • Вкупно гласале
    77

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Ве молам не бидете против мене ии по можност на моите статии одговорете по нешто...
се надевам ке научам да го ракувам форумов ... :place

А во врска со духовите сум малце искусен маалце ... :(
Никој не е против тебе. Ова е форум и секој го искажува своето мислење. Ако е спротивно на твоето не значи дека е против тебе... А што се однесува до искуството имаш премногу филмови гледано братче, одмори малку погледај некој љубовен ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Ako e ova vistina znaciiisuperrr....
Ina4e eve neesto od mene:Kolku mnogupati mi se ima slucenoo d vlezam doma i da mi mirisa na nekojprejak parfem aa kukata prazna ...:/
+ premnogu chuden miris ... :/

A moeto kuce isto ponekogas izlaga vo hodnikot i niz celata tishina glasnoo vie i laee a+ neobi4no retko mi lae kuceto poso takvo e po karakter :p :nerd
вистина е најсериозно ти викам (wave)
 

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Фала мнооогу ај ако знаес писи усте некоја ...:*
знам ама не е моја :rofl ... мислам 1вото не е мое другите се
○Таткото на еден мој пријател се обложил со некој негови другари дека ако поседел барем 30 минути таму во некоја си куќа на патот за Прилеп ќе му даделе се што сакал. И татково се согласил... ко отишол само што влегол одма са 30 секунди излегол. Внатре маси столој такви работи сами се поместувале, се кревалее дури и вратата сама му се отворила пред да влезит :eek:
○А еднаш јас си лежев и мижев ама не спиев, и наенднаш значит нешто вака ме удри по окото... Многу беше силно немат шанси да е грешка и само одма ги отворив очите и ништо немаше....
○Еднаш пак решив да повикам некако духој. Стварно незнам шо ми влезе, и ај реков ќе разговарам со нив. И на лист напишав азбука и зедов паричка (како шо се разговарат со духој нели на азбука и на паричкава прст се клават и си прашвиш шо сакаш и духов некако дали ја движит паричкава или нешо незнам како си ојт то) и прашав "Како се викаш?" и паричкава почна да се движи накај г ама страв ме фати и прекинав... :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
знам ама не е моја :rofl ...
○Таткото на еден мој пријател се обложил со некој негови другари дека ако поседел барем 30 минути таму во некоја си куќа на патот за Прилеп ќе му даделе се што сакал. И татково се согласил... ко отишол само што влегол одма са 30 секунди излегол. Внатре маси столој такви работи сами се поместувале, се кревалее дури и вратата сама му се отворила пред да влезит :eek:
○А еднаш јас си лежев и мижев ама не спиев, и наенднаш значит нешто вака ме удри по окото... Многу беше силно немат шанси да е грешка и само одма ги отворив очите и ништо немаше....
○Еднаш пак решив да повикам некако духој. Стварно незнам шо ми влезе, и ај реков ќе разговарам со нив. И на лист напишав азбука и зедов паричка (како шо се разговарат со духој нели на азбука и на паричкава прст се клават и си прашвиш шо сакаш и духов некако дали ја движит паричкава или нешо незнам како си ојт то) и прашав "Како се викаш?" и паричкава почна да се движи накај г ама страв ме фати и прекинав... :eek

Јакооо , а за то со паричката мораш да ме научиш ...
А за ова со куќава ке мозис да ми казис која куќа ее?
Поштоо скоро секоја недела одам Прилеп а и блиску живеам ...
(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
Јакооо , а за то со паричката мораш да ме научиш ...
А за ова со куќава ке мозис да ми казис која куќа ее?
Поштоо скоро секоја недела одам Прилеп а и блиску живеам ...
(think)
аа за куќата ни јас не ја знам.... да знаев одма ќе тргнев а за со паричката договорено ;)
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
аа за куќата ни јас не ја знам.... да знаев одма ќе тргнев а за со паричката договорено ;)
Пааа и јас би тргнал одмаа ама за Ваква Куќа во ПП имам слушнато само за таја кај болницата што неможе да остани таму стакло
100 пати се наместени прозорци и 100 пати сами се скршиле...
(bandit)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
знам ама не е моја :rofl ... мислам 1вото не е мое другите се
○Таткото на еден мој пријател се обложил со некој негови другари дека ако поседел барем 30 минути таму во некоја си куќа на патот за Прилеп ќе му даделе се што сакал. И татково се согласил... ко отишол само што влегол одма са 30 секунди излегол. Внатре маси столој такви работи сами се поместувале, се кревалее дури и вратата сама му се отворила пред да влезит :eek:
○А еднаш јас си лежев и мижев ама не спиев, и наенднаш значит нешто вака ме удри по окото... Многу беше силно немат шанси да е грешка и само одма ги отворив очите и ништо немаше....
○Еднаш пак решив да повикам некако духој. Стварно незнам шо ми влезе, и ај реков ќе разговарам со нив. И на лист напишав азбука и зедов паричка (како шо се разговарат со духој нели на азбука и на паричкава прст се клават и си прашвиш шо сакаш и духов некако дали ја движит паричкава или нешо незнам како си ојт то) и прашав "Како се викаш?" и паричкава почна да се движи накај г ама страв ме фати и прекинав... :eek

Мене ме интересира како го викна духот?? и како после тоа прекина, дека имам слушнато дека не се прекинува кога ти сакаш, туку кога тој сака, мислам треба да го замолиш да си оди
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Па ја имам видено куќата ама не сум пробал нисто да сторам од влагање внатре пошто татко ми за малце ке ме истепаше :Dкога пробав да влагам ... :D
А знам и за куќа во Битола која кога ке фрлиш со нешто ти се враќа назад ова му се слуци на еден мој другар тој пробал фрлил со камен а каменот истиот тој камен се вратил и паднал вертикално пред неговите нозе :^)
тој и ми раскажа ...
пс: машко сумм беее :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

онјаЛ

Полноправен Член
22 ноември 2012
69
85
18
Опседнати куќи со духови...Знаеш што? Повеќе верувам во Дедо Мраз.
Обично таквите куќи немаат сопственици од Х причини (дали се странство заминати или сосема десетто, не е битно) и сега некои маалски џанкерчиња ќе си пуштат муабети дека таму има духови за деца како вас да не им упаѓаат кога не треба.
Уствари не мора ни да си џанкер. И јас да си начекам некоја таква куќа ќе си ја користам за лични потреби и во неа ќе разгласам дека има дух кој силува се живо што ќе влезе :D