Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
209
131
653
Лоши намери = да сака да те буричка. :patos


Искри има помеѓу 2 камена кога ги удираш еден од друг, а камоли помеѓу луѓе. Нормално и природно е.


Game over, a? lol


Немам што да додадам 100% се согласувам. Не се загрозен вид туку осудени да завршат со една од трите опции.
Па лоша намера е да те масакрира , силува .. шознам :patos а за буричкањето , па ако е посакувано од двете страни тогаш и не е лоша намера , ама е френд вит бенефит :facepalm2 се сложувам :) ou yea , game over bro (wave)
 

BadBoy007

Активен Член
26 септември 2016
209
166
43
Па лоша намера е да те масакрира , силува .. шознам
Тоа е криминална намера, не мешај со лоша намера. :giggle

а за буричкањето , па ако е посакувано од двете страни тогаш и не е лоша намера , ама е френд вит бенефит
И што е лошо во тоа ако е обострано? Тоа не е лоша намера. Впрочем многу врски почнале од пријателство, па биле со бенефити и на крај прераснале во бенефициран стаж. :D
Лоша намера е кога едната страна сака, ама другата нејќе. И тогаш имаш едностран излив на емоции и сексуална желба и тоа е тоа лоша намера. Барем бедбојот т.е. јас така го перцепирам тоа. :D

се сложувам :) ou yea , game over bro (wave)
Јас гледам да не дојдам до тој level пошто само 1 живот имаш во таа игра. Не е Супер Марио па да пробуваш додека да успее. :patos

Ма екстра се разбираме околу лоши намери немај гајле само на свој начин објаснивме.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Јас па не знам како за народ се толку невозможни машко-женски другарства.
У реду е, се дешава. Ако од запознавање ви е некој физички привлечен, веднаш е пропалитет, но и да не е, па ај трошите многу време заедно, сфаќате дека си одговарате карактерно, па ќе се најде и некоја симпатична црта...
Ама па сѐ што мрда и носи различен полов орган од нашиот, да се гледа ко плен, малце е језиво и смрди на хроничен неебитис. (worried)
 
  • Like
Реакции: BadBoy007, Saladin and malo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Има и една друга црта што е позната во нашево мало никакво општество.
Ете, можеби сте си другарчиња верни, можеби и има одредена блискост и гаење симпатии... Но дотука се става реска граница.
Е проблемот настанува после тоа - кога блиските, другите пријатели ќе почнат да влијаат прво на шега а подоцна и на сериозност со муабетите - па како тоа они си се другарчиња а не се сакаат ко дечко и девојка. И притисокот тука почиња... До таа мера се крева што едниот кој можеби има стаено реска граница, ја преоѓа и прави тоа што другите му сервираат да прави и најчесто се завршува целата ствар као папала маца.
 
  • Like
Реакции: Electra and malo

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Има и една друга црта што е позната во нашево мало никакво општество.
Ете, можеби сте си другарчиња верни, можеби и има одредена блискост и гаење симпатии... Но дотука се става реска граница.
Е проблемот настанува после тоа - кога блиските, другите пријатели ќе почнат да влијаат прво на шега а подоцна и на сериозност со муабетите - па како тоа они си се другарчиња а не се сакаат ко дечко и девојка. И притисокот тука почиња... До таа мера се крева што едниот кој можеби има стаено реска граница, ја преоѓа и прави тоа што другите му сервираат да прави и најчесто се завршува целата ствар као папала маца.
Имав таква ситуација. Имам другар кој што воедно ми е и некој роднина, некој четврти, петти, десетти братучед, се дружиме одсекогаш, сме седеле заедно во клупа и сл. Никогаш не сум го видела со девојка, а и таков е малку е срамежлив, некои би рекле дека е смотан, ма да моето мислење е дека дечкото не е од оние кои би биле со секого само за да не бидат сами...
Пред неколку години некој ми рече дека тој мене ме сакал, нешто како - па ти зарем не приметуваш како те гледа и дека само со тебе се дружи. Прво не обрнував внимание, а подоцна навистина почнав да се филмам. Одсекогаш се случувало да се гушкаме кога ке се поздравиме, ама одеднаш тоа почна да ми смета, се оддалечував од него, на пример не поднесував кога ке сака да се доближи, да ме допре, да ми шепне нешто, мразев ситуации кога ке се кара со мене за тој да плати сметка во кафич, кога ке посака да ми подари нешто или да направи било што добро за мене... подоцна кога пораснавме малку и секој си фати свој правец, малку се одалечивме, ама пак комуницираме од време на време. Она што можев да го приметам е дека тој цело време се дружи со девојки, секогаш има многу блиски пријателства, сеуште не зборува за женски и најверојатно немал некоја посебна врска, со други зборови истиот си е, исто се однесува со сите кои му се блиски, па дури и со мене го има истиот однос кога ке се видиме и сфаќам дека сето тоа немало врска и криво ми е што тогаш дозволив да не уживам во едно искрено и добро пријателство поради страв дека тој ме гледа со други очи.
Можеби и имал некои чувства за мене, што знам, неможам да кажам ништо со сигурност, ама се додека тој не ми го кажеше тоа не требаше така да постапувам или кпжеби требаше јас прва да го почнам тој муабет, незнам.
Во секој случај и денес сме пријатели.
 
  • Like
Реакции: Electra

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
785
1,133
Skopje
Постои нормално да само доколку другарот на другарката не е неизживеан со женските атрибути па да се сокрие тоа чувство односно таквата поставеност кон девојката (потенцијалната другарка ) :svirkaе тогаш може да се развие другарството такво
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
119
Имаше една поговорка што викаше: Луѓето и животните можат да бидат пријатели, додека едната страна не огладне.
Исто и со машките и женските. Можат да бидат пријатели, додека механизмите стари милиони години што го оформиле нашиот вид во ова што сме не преземат контрола.
Зборам за ебкање (морав да го сменам зборот за да не ме цензурира) во случај да не е сосема јасно. Ако двајцата се хетеросексуалци секако дека постои шанса едниот да почне да се заљубува во другиот, или да се пали, сеедно.
Така да, можат ли мачка и глучец да бидат пријатели?
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Не постои другарство помегу маж и жена, едниот секогаш или има валкани мисли или преминува на дело. Ако се мисли на тоа дали маж и жена може да имаат секс а да бидат другари тогаш да. Јас сум тип на особа која може да има секс со некого а да во емотивна смисла не ја премине таа граница на другарство.
Јас до сега сум имала 4ца добри другари со кои сум се дружела со години сум имала секс со нив, но ниту во еден момент не ми паднало на памет да бидам љубоморна на нивните девојки или да посакам да бидам во врска со некој од нив едноставно не би можела да се замислам во врска со било кој од нив.
 

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,498
3,774
1,153
Не постои другарство помегу маж и жена, едниот секогаш или има валкани мисли или преминува на дело. Ако се мисли на тоа дали маж и жена може да имаат секс а да бидат другари тогаш да. Јас сум тип на особа која може да има секс со некого а да во емотивна смисла не ја премине таа граница на другарство.
Јас до сега сум имала 4ца добри другари со кои сум се дружела со години сум имала секс со нив, но ниту во еден момент не ми паднало на памет да бидам љубоморна на нивните девојки или да посакам да бидам во врска со некој од нив едноставно не би можела да се замислам во врска со било кој од нив.
Јас секогаш имам валкани мисли и сакам да се дружам и не ми е важно дали е дело или новела.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Не постои другарство помегу маж и жена, едниот секогаш или има валкани мисли или преминува на дело. Ако се мисли на тоа дали маж и жена може да имаат секс а да бидат другари тогаш да. Јас сум тип на особа која може да има секс со некого а да во емотивна смисла не ја премине таа граница на другарство.
Јас до сега сум имала 4ца добри другари со кои сум се дружела со години сум имала секс со нив, но ниту во еден момент не ми паднало на памет да бидам љубоморна на нивните девојки или да посакам да бидам во врска со некој од нив едноставно не би можела да се замислам во врска со било кој од нив.
А што ако не се привлекувате физички?
Или не се дружиш со мажи кои не ти се допаѓаат?
Врз кој основ стекнуваш пријателства во живитот?
Дали и со другарки се сексаш?