1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од MacedonishQueen, 10 јули 2015.

 1. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Мала е веројатноста машко и женско да останат пријатели. Најчесто се претвора во љубов, или машкото ќе се заљуби или женското а можно е и двајцата истовремено. Некогаш имало пријателство помеѓу машко и женско но во денешно време мислам дека е многу тешко да видеш такво пријателство
  Еве јас ќе се земам за пример: јас и дечкоми бевме кул другарчиња све знаеше за мене, си велев никогаш нема да бидам со него ама етее се случи. Јас мислам неможе да има пријателство помеѓу машко и женско. Што мислите вие?
  Btw: ако имат ваква тема затворете ја, нигде не видов ваква тема. :)
   
  На Mnogo Bitno, khz777 и Prashina им се допаѓа ова.
 2. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  може може. Имам другарка, со која се знам од 4то одделение (11 години веќе) па никогаш ништо повеќе не сум помислил.
   
 3. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Секако дека постои другарство помеѓу машко и женско, не е тоа само запознавање за врска. Во моето друштво другаруваме од прво одделение и никој до сега не паднал со некоја да се смуваат. Никој немал на памет да се случи нешто такво, што истото го имам забележано и во други друштва. Љубовта сме ја нашле кај некои кои не сме ги ни познавале.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Секако дека постои иако е релативно современ тренд, ми имаат кажувано дека порано имало машки и женски одделенија, сегрегација :patos
   
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Секако дека постојат машко - женски пријателства. Само ако, машкото не гледа кон женскиот род со погледот „Сите жени се курви“, а женското ако не гледа со оние очи „Сите мажи се свињи“, затоа што за да има другарство треба да има и огромна почит. Како што е и со хомогените пријателства.
  Јас имам другарки повеќе од другари. Секогаш било така. Многу ретко можам да се вклопам во машки муабет :) Со некои имам спиено во ист кревет и никогаш не се случило нешто плус. Затоа што ги сакам како сестри, а не сум љубител на чинење инцест.
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marijaaa

  Marijaaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  30 мај 2015
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  116
  Можи пријатели, но најдобри пријатели никогаш...
   
  На VictorY му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Priroden

  Priroden Староседелец

  Зачленет на:
  4 октомври 2012
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  95
  Никако.
  секогаш постоела искра било од моја било од нивна страна и ако гледаш дека не штима и не ти се свиѓа се тргаш настрана или некои женски одат со оваа реплика. Добро не пред мене вака, али у женско друштво верувам вака е. :D
  А пред тебе мислиш ќе заплаче од шо и е криво хаххах
  images.jpg
   
 8. Продиџи

  Продиџи Нов член

  Зачленет на:
  30 јули 2015
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  6
  Абе обични пријателства да... Али најдобри пријателства, од мое лично искуство НЕ (иако иам пример што го гледам секојден али сепак за мене Не.
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sesil

  Sesil Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  298
  Допаѓања:
  230
  Не ... освен ако едниот од нив е ,,обратно,, ориентиран.
   
 10. cipiripi

  cipiripi Истакнат Член

  Зачленет на:
  4 август 2015
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  3
  Постои иако еретко ова приjателство.
   

Сподели: