Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Мала е веројатноста машко и женско да останат пријатели. Најчесто се претвора во љубов, или машкото ќе се заљуби или женското а можно е и двајцата истовремено. Некогаш имало пријателство помеѓу машко и женско но во денешно време мислам дека е многу тешко да видеш такво пријателство
Еве јас ќе се земам за пример: јас и дечкоми бевме кул другарчиња све знаеше за мене, си велев никогаш нема да бидам со него ама етее се случи. Јас мислам неможе да има пријателство помеѓу машко и женско. Што мислите вие?
Btw: ако имат ваква тема затворете ја, нигде не видов ваква тема. :)
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
може може. Имам другарка, со која се знам од 4то одделение (11 години веќе) па никогаш ништо повеќе не сум помислил.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Секако дека постои другарство помеѓу машко и женско, не е тоа само запознавање за врска. Во моето друштво другаруваме од прво одделение и никој до сега не паднал со некоја да се смуваат. Никој немал на памет да се случи нешто такво, што истото го имам забележано и во други друштва. Љубовта сме ја нашле кај некои кои не сме ги ни познавале.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Секако дека постои иако е релативно современ тренд, ми имаат кажувано дека порано имало машки и женски одделенија, сегрегација :patos
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Секако дека постојат машко - женски пријателства. Само ако, машкото не гледа кон женскиот род со погледот „Сите жени се курви“, а женското ако не гледа со оние очи „Сите мажи се свињи“, затоа што за да има другарство треба да има и огромна почит. Како што е и со хомогените пријателства.
Јас имам другарки повеќе од другари. Секогаш било така. Многу ретко можам да се вклопам во машки муабет :) Со некои имам спиено во ист кревет и никогаш не се случило нешто плус. Затоа што ги сакам како сестри, а не сум љубител на чинење инцест.
 
  • Like
Реакции: TheQueen

Marijaaa

Истакнат Член
30 мај 2015
65
116
343
Можи пријатели, но најдобри пријатели никогаш...
 
  • Like
Реакции: VictorY

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Никако.
секогаш постоела искра било од моја било од нивна страна и ако гледаш дека не штима и не ти се свиѓа се тргаш настрана или некои женски одат со оваа реплика. Добро не пред мене вака, али у женско друштво верувам вака е. :D
А пред тебе мислиш ќе заплаче од шо и е криво хаххах
images.jpg
 

Продиџи

Нов член
30 јули 2015
17
6
3
Абе обични пријателства да... Али најдобри пријателства, од мое лично искуство НЕ (иако иам пример што го гледам секојден али сепак за мене Не.
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Не ... освен ако едниот од нив е ,,обратно,, ориентиран.