Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
35
128
38
А зашто мора секогаш да постојат некакви чувства помеѓу машко и женско?
Може да на самиот почеток да се појават некои СОМНЕЖИ дека чувствуваат нешто или дека има привлекување но не мора да значи дека тоа ќе заврши во еднострана или обострана љубов. Има многу случаи каде што сфаќаат или сфаќа (во случај да е еднострано) дека повеќе од пријатели не можат да бидат и се соочуваат со тоа како и продолжуваат да бидат пријатели.
колку толку доловено


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Реакции: escape

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ne veruvam vo masko-zenski prijatelstva. Site maski se poddrzuvaat megu sebe, duri i ako nekoj siluva devojka, ce i recat deka taka i trebalo, deka toa go zasluzila. Za devojce/zena ne e prifatlivo da se gleda so maski i da izleguva kasno, a za masko toa e vo red, samo zasto e masko. A zasto nekoja da ima problemi i posledici od nekogo? Zosto maskoto ne se trudi da se zacuva vrskata/brakot, tuku toa e se na zenata? I bas koga i e tesko, nego ce go snema, diga race. A koga toj se soocuva so problem, devojkata/zenata prva e za pomos.
 
  • Like
Реакции: пријателство

Laila

Полноправен Член
18 јуни 2019
30
25
8
Постои, ако и само ако двајцата се сигурни во своите пријателски чувства.
 
  • Like
Реакции: Ballet is my life