1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од MacedonishQueen, 10 јули 2015.

 1. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  колку толку доловено  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Ne veruvam vo masko-zenski prijatelstva. Site maski se poddrzuvaat megu sebe, duri i ako nekoj siluva devojka, ce i recat deka taka i trebalo, deka toa go zasluzila. Za devojce/zena ne e prifatlivo da se gleda so maski i da izleguva kasno, a za masko toa e vo red, samo zasto e masko. A zasto nekoja da ima problemi i posledici od nekogo? Zosto maskoto ne se trudi da se zacuva vrskata/brakot, tuku toa e se na zenata? I bas koga i e tesko, nego ce go snema, diga race. A koga toj se soocuva so problem, devojkata/zenata prva e za pomos.
   
  На пријателство му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  не да ја утна поентата, турлитава ја направи


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Постои, ако и само ако двајцата се сигурни во своите пријателски чувства.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.
 5. пријателство

  пријателство Активен Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  маж и жена приателски чувства :rofl:rofl:rofl:frantic:giggle
   
 6. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  Исто како измеѓу маж и маж и жена и жена. Жал ми е што не си го искусил истото.
   

Сподели: