1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од MacedonishQueen, 10 јули 2015.

 1. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  моето искуство ми кажува дека секогаш постои бар кај едниот скриена желба. единствено можно "пријателство" е зет со балдска девер со снаа едноставно кај што не смееш да чепкаш.
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Секој со различно искуство
   
 3. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  се согласувам моето искуство ме натерало така да мислам. иако секогаш спротивниот пол се гледа со други очи, ќе се согласиш.
   
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Па неможе да се рече дека се согласувам. Не е секогаш така
   
  На Хептаграм XI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  јас бар така гледам ај за други да не зборам, секогаш прво за жена (подсвесно) си велам убава е или не е па понатаму се друго.
   
 6. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Добро, секој различно мисли
   
  На Хептаграм XI и пријателство им се допаѓа ова.
 7. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  Моите најдобри пријатели се жени!

  И никогаш мојата најдобра пријателка не сум ја гледал со желба за водење љубов...
  Едноставно како... сестра би рекол, жена која заради својата природа може да ми помогне во разбирањето на таа што ја љубам преку совети дадени низ долги разговори во ноќта со пиво или вино, со разговори за се и сешто и ниту помисла за нешто друго за да се уништи едно прекрасно пријателство ...

   
  На violetmoon и Ballet is my life им се допаѓа ова.
 8. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  изгледа многу си убава
   
  На malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Значи за да некое машко има женско пријател, гледа по физички изглед? Стварно нема логика. Зар по тоа дали е некој дебел или слаб се бира дали да се дружиме или не? Дали надворешниот изглед кажува каков е некој?
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: