Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Бакнувалка мисли дека живее во 1965 па сите кои имаме другарки гледаме како да ги легнеме.
 
  • Like
Реакции: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,330
3,019
1,133
Бакнувалка мисли дека живее во 1965 па сите кои имаме другарки гледаме како да ги легнеме.
Demek togash pogolemi mazi od sega????Moze u pravo si.Togash ne bea tolku feminizirani , nemase depilacii, gey paradi, nemase vijagri, nemase friends with benifits...
Znaes deka u pravo si.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,727
5,266
1,183
Disco
За да дадеш некому иљадарка прво треба да си хуман,и добронамерен,а и треба да ја имаш таа иљадарка за да ја врачиш некому и да му помогнеш во моментот кога му е потребно!
А тоа што не се палиш на френдици,можеби упаљачот се истришил,палејки плакати и други ваши бандитски рекламни материјали и други глупости!

Поентата што ми беше..незнам што да мислам за двата типа на луѓе кога се наоѓаат во иста ситуација,а со различна реакција!?
Некои викаат дека е можно и природно да се случи нешто повеќе од другарство,други викат не е можно,дури објаснуваат дека тоа било хормонално пореметување!?Фати се рака за рака со Алтаир и терајте двајцата..Јас мислам дека е можно,тоа го зборам од лично мое видување!Другар мој се ожени токму со неговата најдобра другарка!Сите мислевме дека се другари,а тие цело време помеѓу нив,нешто готвеле,и на крај нејзиното другарство се заврши со брак!

Сепак мислам дека сеуште не си во форма да го прокоментираш тоа во твој стил,изгледа сеуште сте зафатени со чистката во државата,на пивидок ви се само 150 директори,кај ви е крајот!
Немам нешто посебно намера да објаснувам во 2017 година дека постојат пријателства помеѓу мажи и жени.
А дали ти, како особа без никаков интегритет и општо пресек на просечен хунзистанец - се палиш на сестра, братучеда, мајка...пошто и тие се жени и праф маш треба цело време да е напет, со раката во скинатиот џеб да си го дрви додека врти со очите, се поти и прави језиви фаци...

Demek togash pogolemi mazi od sega????Moze u pravo si.Togash ne bea tolku feminizirani , nemase depilacii, gey paradi, nemase vijagri, nemase friends with benifits...
Znaes deka u pravo si.
Тогаш тек имало прави мажи. Гризеле кабли за струја со заби и јаделе стакло. Во ЈНА биле по 5 години и барем два пати имале загинато во ратот. Каишот бил и воспитно средство. А не како сега гејој, шампони користат, па уште и пријателства со жени ќе одржувале бе, наместо да ги креснат пффф ...
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Нормално дека постои. Едното го имам од прво одделение, а другото од прва година средно.
Такво пријателство е појако од колку со женско.
Вака и кога ќе размислам машките од секогаш ми биле појаки и поблиски, со искрени совети, никогаш не љубомореле ниту зборувале зад грб.
Чувства тешко дека ќе се развијат зошто дружбата е на ниво брат-сестра.
(star)
 

Neverna Mala

Староседелец
21 ноември 2013
122
78
1,038
30
Нормално дека постои. Едното го имам од прво одделение, а другото од прва година средно.
Такво пријателство е појако од колку со женско.
Вака и кога ќе размислам машките од секогаш ми биле појаки и поблиски, со искрени совети, никогаш не љубомореле ниту зборувале зад грб.
Чувства тешко дека ќе се развијат зошто дружбата е на ниво брат-сестра.
(star)
Од женска гледна точка, а од машка?
Ако искрено го мислиш ова сигурно не ја познаваш доволно машката психологија. Мажите можат да бидат „ортаци“ само со зени „машкоданки“ кои ја убиле сета женственост во себе и во изглед и о понашање. Со нормална девојка тешко или екстремно мал број мажи можат да ја перципираат баш како што опиша ти.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Од женска гледна точка, а од машка?
Ако искрено го мислиш ова сигурно не ја познаваш доволно машката психологија. Мажите можат да бидат „ортаци“ само со зени „машкоданки“ кои ја убиле сета женственост во себе и во изглед и о понашање. Со нормална девојка тешко или екстремно мал број мажи можат да ја перципираат баш како што опиша ти.
Цел живот се знаеме, кога би чувствувале нешто мислам не би имале храброст да ми кажат зошто сум кажала дека не мешам другарство и врски.
Тешко дека би можеле ако не виделе жена со очи и ако дoшле во фаза во животот каде се палат на се што мрда и прета. :)(star)
 
Последна промена:

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Ретко е да постои такво пријателство.
Дали е воопшто и возможно?
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Што сте скептици луѓе ?
Толку ли не можете да имате пријателство со некој од спротивниот пол ? Ај не зафркавајте...
Хомосексуалец да бил, ваков да бил, таков да бил... цел живот го знам ни хомо ни ништо па другар ми е.
Изгледа во ретките спаѓам што веруваат дека постои ова за вас нереално пријателство. (star)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Не дека не постои,ама ја има таа тензија во тоа кој колку е поуспешен.И тоа е негативна тензија.Има потценување спрема жената општо.