Домашна ракија/комова/шлифка

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Днкса рокна ли поштено две три ? ја едну на работу и три на покер : )
Обожаам да ти кажу прао да дегустирам неколко чашке уз добро мезе поише него да се рокну на ракију пијан бш оно за ситуацију пијан : ) Ја пију ракију не за да се напију, него да се дружимо ја и она, онакој другарски : ) Мора да се кусне нешто нели : )
Вчера рокнав 2-3 али убаво ми дојде ..пошто настинат сум .. апчиња пиев .. али денеска гледам некако ко грипов назат да ми се вратил ..
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ич апчиња брат, само ракику греану, и наравно чајче, по дома а у и убаво куснување, опет сс ракику али ск ради циркулацију као демек за преко дн пред ручак и не ти тра ич аптека, само ракика : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Ич апчиња брат, само ракику греану, и наравно чајче, по дома а у и убаво куснување, опет сс ракику али ск ради циркулацију као демек за преко дн пред ручак и не ти тра ич аптека, само ракика : )
Не бе кај пијам јас АНТИБИОТИЦИ .. туку еден сируп зедов Бронлек или нз точно како се викаше . и кафетин колд апчиња .. и наравно ракија топла со црн пипер внатре !
 

kizzo

Истакнат Член
14 јануари 2013
827
1,328
93
Скопје-Ченто
www.idadija-inz.com.mk
Хахаха еротики :p замисли - Салата -краставица,доматче,малце зелка пресна .. комова стара !

хахахахахаха да да богами еротики со кисела зелка се заборавам колку ракија сум испил :rofl:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ComputerService

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
хахахахахаха да да богами еротики со кисела зелка се заборавам колку ракија сум испил :rofl:D
Абе во летото еднаш од сабајле му седнавме на МЕЧКИН КАМЕН знаеш каде е !
Имавме во кола .. 5 кг краставици 3 килограми домати и 2 зелки од по 2 кила мислам .. и некаде околку 2 ипол кила ракија .. и секако нај убавото ладна изворска вода .. 2 ца бевме појдени .. значи од сабајле до вечерта или поточно сабајлето другиот ден до 3 часот .. искрено имавме и нешто мевце земено .. али брат СЕ МАВ СЕ НАПРАЈ .. ако имавме уште ракија ке останевме можи до сабајле до 6-7 (nod)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
14437417-two-traditional-rakija-glasses-over-black-background.jpg

Искрено колку е само убаво ЧУСТВОТО ОД ЧОКАНЧЕ ДА СЕ ПИЕ РАКИЈА !!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Иам и ја дома две : ) јако е у њима : ) јако е сфакако, у природу да брат, најјако од сфе е тк да се пие ракија, наајслатко е : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Иам и ја дома две : ) јако е у њима : ) јако е сфакако, у природу да брат, најјако од сфе е тк да се пие ракија, наајслатко е : )
Јас имам цел сервис .. само ми е страв да им турам на луѓево во нив , оти ке го сметаат чоканчето за 1 чаша ракија .. ке речат се напив 6 чаши ракија .. пуздер се напрајв :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: kizzo

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
ззначи треба да седниме о некоја меана ама кај сто има стрикно домасна ракија и д ВИДИМЕ КАКО КЕ си поминиме :)
Важи бе .. али некако не ми се оди во меана .. оти една ракија ти е 30 денари :p а за 200 денари ке земиш цело кило домашна .. односно шо му се секираш бе имам јас домашна