1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Дискусија во форумот 'Историја' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Ја сакам во времето на Шекспир, и јас да сум некоја дама ама како него, уметница, да пишувам ли пишувам и до денешно времеи а и понатаму да ме читаат луѓе, да се воодушевуваат што сум пишуела у таа доба на неписменост :D
  И би се вратила во времето на диносаурусите да видам шо е таа цела фешта околу нив и со нив и до нив... Да проучам малку, да ги подружам ;)
  И во Хипи времето да си патувам со комбенце со џоинтче и нозете надвор од преден прозор да си ги луфтирам (sun) Со пуно луѓенца али со музика како Ману Чао или Боб Марли и Бонобо (smoke)
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Море нејќу да се врату кт биле фараони, него кт биле изградени пирамиде много ме интересира зашто су ги изградиле и кој ги е изградија.
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Историски периооод ? ар ју кидинг миии ?!
  ...ја би га вратија оној време кд имаше лаф хепинес на форум, кд си местесмо женске у харемот на Доктор Гонзо
  кд дувасмо од наргиле и фрштесфа туре коктели, даме бирају,шармери шармирају...
  кафиња мафиња ранонасабајлечки у хафе бар ЦрноБело, добро јутроо добра ноќ да ми спиеш форумљашче смело...
  риме рокасфа, поздрав до онога овога онуј овуј, парвати заеби дијалект и не пцуј : )
  у пепе кидаф запозавања оговарања али позитивно наелектризирани, немаше скараџие и членови прооцирани..
  ме следиш те следам, каде е членот.... одамна не го гледам
  поздраф нездраф !:eek:
   
  На Luckky, Saladin и Hkakashi им се допаѓа ова.
 4. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Ќе го вратам времето кога ми беше жив идолот,Nujabes,и мојот најдобар другар исто така. И ќе отидев на негов настап. И со другаров ќе седневме на пиво и Playstation.
   
  На Хоуп* и parvati им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  ..хипи тајм, Вудсток дефинитивно
   
  На Saladin, Сара.13 и Anakin им се допаѓа ова.
 6. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Дефинитивно 16 век. Звучи толку привлечно. Не би одела подалеку. :)
   
 7. LaBella

  LaBella Нов член

  Зачленет на:
  31 март 2013
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  11
  Хуманизам и Ренесанса.
  А, и во времето на Александар Македонски. :)
   
 8. Alexander_Vienna

  Alexander_Vienna Нов член

  Зачленет на:
  21 април 2013
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  1
  Кога и да се вратиш,во било кое време,само ќе станеш страно тело во некој организам.Најдоброто е да се стигне на самиот почеток,пред човечката цивилизација,да се биде прв,почеток на сите историски збиднувања.Со ова знаење на технологијата и напредокот,таа цивилизација што ке започне,нема да почне од нула.Од каде им е знаењето на старите цивилизации на Лемурија и Атлантида,веројатно тоа веќе некој друг го направил пред мене:).
   
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Девеес шесту или седму, кд се играсмо пред зграду пред коју ск нема деца
   
 10. Luisana12

  Luisana12 Полноправен Член

  Зачленет на:
  4 мај 2013
  Мислења:
  64
  Допаѓања:
  40
  Во 1990те години.Чисто да видаам каков бил начинот на живот без оваа денешна технологија..:)
   

Сподели: