Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Ја сакам во времето на Шекспир, и јас да сум некоја дама ама како него, уметница, да пишувам ли пишувам и до денешно времеи а и понатаму да ме читаат луѓе, да се воодушевуваат што сум пишуела у таа доба на неписменост :D
И би се вратила во времето на диносаурусите да видам шо е таа цела фешта околу нив и со нив и до нив... Да проучам малку, да ги подружам ;)
И во Хипи времето да си патувам со комбенце со џоинтче и нозете надвор од преден прозор да си ги луфтирам (sun) Со пуно луѓенца али со музика како Ману Чао или Боб Марли и Бонобо (smoke)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Anakin

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
25
Куманово
Море нејќу да се врату кт биле фараони, него кт биле изградени пирамиде много ме интересира зашто су ги изградиле и кој ги е изградија.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Историски периооод ? ар ју кидинг миии ?!
...ја би га вратија оној време кд имаше лаф хепинес на форум, кд си местесмо женске у харемот на Доктор Гонзо
кд дувасмо од наргиле и фрштесфа туре коктели, даме бирају,шармери шармирају...
кафиња мафиња ранонасабајлечки у хафе бар ЦрноБело, добро јутроо добра ноќ да ми спиеш форумљашче смело...
риме рокасфа, поздрав до онога овога онуј овуј, парвати заеби дијалект и не пцуј : )
у пепе кидаф запозавања оговарања али позитивно наелектризирани, немаше скараџие и членови прооцирани..
ме следиш те следам, каде е членот.... одамна не го гледам
поздраф нездраф !:eek:
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
30
Ќе го вратам времето кога ми беше жив идолот,Nujabes,и мојот најдобар другар исто така. И ќе отидев на негов настап. И со другаров ќе седневме на пиво и Playstation.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and parvati

LaBella

Нов член
31 март 2013
7
11
3
Хуманизам и Ренесанса.
А, и во времето на Александар Македонски. :)
 

Alexander_Vienna

Нов член
21 април 2013
10
1
1
45
Кога и да се вратиш,во било кое време,само ќе станеш страно тело во некој организам.Најдоброто е да се стигне на самиот почеток,пред човечката цивилизација,да се биде прв,почеток на сите историски збиднувања.Со ова знаење на технологијата и напредокот,таа цивилизација што ке започне,нема да почне од нула.Од каде им е знаењето на старите цивилизации на Лемурија и Атлантида,веројатно тоа веќе некој друг го направил пред мене:).
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Девеес шесту или седму, кд се играсмо пред зграду пред коју ск нема деца
 

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Во 1990те години.Чисто да видаам каков бил начинот на живот без оваа денешна технологија..:)