Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле? | Црнобело Форум

Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
29
На некој пуст остров
Во времето ко се носеа овие фустани ... времето на боржуазијата Отвори ја прикачената датотека 318
Исто. Поради истата причина.
Иако жените немале права. Но јас би била една послушна жена, на некој благородник, веројатно би нашла утеха во читање и озборување. Би уживала во прекрасен накит и фустани. Само за една недела да видам како е :D

 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Јас би некаде во 60-тите.
На некој концерт на Битлси, во некој транс на Вудсток...
Да си се издрогираш поштено и никој да не те гледа попреку поради тоа (smoke) :D

Да го почувствувам вистинското значење, во вистинското време на хипичкото движење...и да, во шеесетите се зараѓала потврдата на вистинското место на жените во општеството ( ова не би го пропуштила).

Хм...јас навистина би заминала во тоа време и не, не би се вратила:)
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
у никој...не ја сакам историјата...а ако баш морам да се вратам у некое време ќе се вратам за едно 3-4 години назад...ама џабе пак би ги живеела на ист начин...(think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
ке га врату момент од прееска кд гази на фифу и се смеасмо мноо, може и од матуру ке га врату време а у још некои работе
...а да враќам там пред којтизнае колко године, кд не сам ни бија роден, нема шансе!!!
куде ке се разберу бе сс тија, што к*р ке праву : )
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Би се вратил во времето на ренесансата... во Италија, и во времето на Барокот во Шпанија
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble