Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле? | Црнобело Форум

Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
1900 САД - пред се заради стилот на облакање :unsure
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,271
9,113
1,683
тогаш кога Колумбо ќе одел за Америка....можеби денес Америка би била Нова Македонија :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Глеам хипици мамата...
Абе можете родителите да ги прашате за тоа дее...

Јас почетокот на 20 и крајот на 19 век. Англија за почеток. Или времето на римската република. Превише ми е накитен империјален Рим.
Може и 1415 Ажинкор.
И нормално 1066. Со цел арсенал муниција за самоодбрана од инквизитори.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Везилка

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Јас од почетокот на светот, уште во пештерските зони па наваму сите промени, се шо се издешавало, сите војни, сите издигнувања, буквално СЕ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheFrisb

TheFrisb

Староседелец
3 март 2012
97
161
1,043
Во друга галаксија :)
Јас од почетокот на светот, уште во пештерските зони па наваму сите промени, се шо се издешавало, сите војни, сите издигнувања, буквално СЕ.
Сметај ме и мене :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Morticia.

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,915
393
Fukushima
www.gonzo.com
Прво во поблиското минато би отишол 60 и некоја, па би се вратил до времето на римската империја, во времето на Ацета многу би сакал да видам како се живеело, па малку стар Египет и после едно 1000 години во иднината.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас би посетила историски период кој тек треба да доаѓа т.е. би отишла во иднината едно 100тина години...
А во минатото би се вратила во палеолит и неолит...