Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Да постоеше временска машина кој историски период би го посетиле?

Јас одма ќе отидам во Рим (кога била Римската Империја), во времето на Александар Македонски и во Скопје пред 1963 за да ги видам сите тие градби и убавини. :DИ Скопје пред 1963
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aaliyah

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Дефинитивно во времето на Александар Македонски,да го запознаам,што човек бил тој :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche and Marrie

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
ХАХАХАХАХ.... МОЖЕБИ НЕ БИ САКАЛА ДА ОДАМ ПРЕМНОГУ ДАЛЕКУ КАКО ТЕБЕ,НО СЕПАК БИ САКАЛА ДА СЕ ВРАТИ ЛЕТОТО ВО КОЈ БЕА МОИТЕ НАЈСРЕЌНИ МОМЕНТИ.АХХ....(inlove):trepka