1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Дискусија во форумот 'Историја' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Да постоеше временска машина кој историски период би го посетиле?

  Јас одма ќе отидам во Рим (кога била Римската Империја), во времето на Александар Македонски и во Скопје пред 1963 за да ги видам сите тие градби и убавини. :D

  [​IMG]

  [​IMG]

  И Скопје пред 1963
  [​IMG]
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Дефинитивно во времето на Александар Македонски,да го запознаам,што човек бил тој :giggle
   
  На Trajche и Marrie им се допаѓа ова.
 3. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  ХАХАХАХАХ.... МОЖЕБИ НЕ БИ САКАЛА ДА ОДАМ ПРЕМНОГУ ДАЛЕКУ КАКО ТЕБЕ,НО СЕПАК БИ САКАЛА ДА СЕ ВРАТИ ЛЕТОТО ВО КОЈ БЕА МОИТЕ НАЈСРЕЌНИ МОМЕНТИ.АХХ....(inlove):trepka
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Јас би отишла во 15ти век во Фиренца, да ги запознаам Леонардо и Микеланџело.
   
  На Morticia., Aaliyah, Glorry и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  411
  Во времето ко се носеа овие фустани ... времето на боржуазијата dress-1860-1861-6.jpg
   
  На МериСелест, Gemini, street_chic и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Во времето на Александар дефинитивно би сакал да се вратам.
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Во времето на Александар Македонски, исто и во 18-19 век. Заборавив сакам и во времето на цар Самоил.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
   
  На street_chic и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Илинден 1903 и би се борел со нашите :)
   
  На dalton, Roxelana, МериСелест и уште 5 други им се допаѓа ова.
 9. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Штета што траеше само десет дена..:confused:
   
 10. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  Ренесанса мсм дека бесе 16 век
   

Сподели: