Да постоеше временска машина, кој историски период би го посетиле?

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Во времето на ренесансата и би се дружела со Данте :)
а можеби и во времето на класицизмот..можеби.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Да постоеше таква машина....немаше да одам никаде каде не сум постоела............ке се заледив за да останам тука во ова време на ова место...и таква каква што сум сега....да постоеше .......
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Да постоеше, сигурно немаше да посетам ни времиња ни места каде живеел Александар Македонски, Хемингвеј или Боб Марли.
Единствено ќе се вратев во времето кога постоев јас и постоеа луѓето што јас ги сакав, а не се веќе меѓу нас...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Blossom

Нов член
6 март 2014
2
0
1
29
Ренесансата, Во времето на Александар Македонски, и би ја посетил Турција за верето на Сулејман, баш ме интересира за нив :kafe
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Би се вратил во времето на А.Велики со поклон во вид на кашикара и муабет дека тоа прстенчето лесно се вади и може да си го стави на малиот прст. И би се извинил дека имам нешто итно па морам да си одам...
Во Виена некаде 1911 со куп пари за да го примат Адолф на ликовна академија.
Во Гори, Грузија, со 20 литри најскапа вотка за да може малиот Џугашвили да се испијанчи до смрт.
Канта бензин во раните денови на Волстрит.
Хотелот Билдерберг во педесетите со 6-цевен Миниган 7,62мм.
Елитни проститутки од 21.век за Карло Велики. Нема да може да одбие ниедна желба.

Во Сан Франциско 1916, да му кажам на Џек Лондон да не се самоубива, не вреди да умира ради депресија и неправеден свет. Fuck`em.
Кај Нестор Махно во виљна Украјина со контингент РПГ-7 за да може да победи и да види рајата бел ден конечно.
Исто и кај Дурути, во Каталонија. Со него би паднал и добар муабет со по некоја чашка вино.

Јованка Орлеанка, да видам шо женска била.
 

tomas

Нов член
16 август 2015
7
0
1
24
ROMrepublican.jpg
рененсанса дефинитивно
[/QUOTE]