Данок за кучиња

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
И јас имам заби и и мене ако ме налутиш ќе „касам“. Дали треба татко ми да плаќа данок за мене бидејки во Х ситуации можам да бидам опасна??

Ајде бе, глупости. Прво нека воведат ред кај уличните кучиња после кај домашните.
watch out. WE GOT A BADASS OVER HERE !!!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M.

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
А кој е критериумот по кој ке се рангираат кучињата за кое треба данок за кое не?? ова е чиста глупост!!! прво имаше апел да се вдомуваат кучињата скитници, сега со овој закон сите ке ги пуштат на улица па иди помини некаде после цццц само уште ова фалеше :mad:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M.

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
А кој е критериумот по кој ке се рангираат кучињата за кое треба данок за кое не?? ова е чиста глупост!!! прво имаше апел да се вдомуваат кучињата скитници, сега со овој закон сите ке ги пуштат на улица па иди помини некаде после цццц само уште ова фалеше :mad:
па и јас тоа прашав.. ама работата е тоа што никој не слуша... независно колку ид асе трудиме да викаме , оние што се позиција да треба даг ослушнат народот, да не слушнат анс ке останат глуви и ке тераат некој европски закони ...

европски закони по африкански стандард .... со една реченица опишано ..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: iva89

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Би плаќала само доколку тие пари ќе бидат вложени за бездомните кучиња
 

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
330
523
693
London,UK
За бездомните кучиња нивна грижа е како ќе се справат со нив. Нека земат пример од Америка а не во вардариште и ги уништуваат..
 

Maks

Староседелец
Бог да чува... До сега не биле опасни, а сега наеднаш се опасни само гледат како да го полнат буџетот од сите страни. Како што е тргнала работата не ми е чудно наскоро да излезе и закон за задолжително носење на кацига и за во автомобилите:rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum