1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Данок за кучиња

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од Alex M., 31 март 2012.

 1. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  тука ударивте на политика у тема за миленици(дупка у законов на форумов) :rofl

  инаку што биде со законот да се плака данок за секој оџак што го имаш на куката ?
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не предложувај идеи. :rofl
  Законот е многу глуп и многу голема глупост ако го воведат.
   
  На Bum-Bum, Maks и Alex M. им се допаѓа ова.
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Во последно време се се глупи закони како оној со задолжително куќата да има фасада да не се гледаат блокови и сл. а никој не ги прашува сопствениците на такви куќи дали имаат пари во моментот за тоа, а казната е 300е. па ако има тој човек да ја плати казната ке ја фасадира и куќата.:rofl
  Па добро ама после кога ке возам со кацига ке се чуствувам како учесник во релито Дакар:D
   
 4. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Од кај ги вадат закониве прво да ги прашам.... :rofl Онака од ракав.
   
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Закон за плаќање на воздухот кој го дишиме!
  ОЧЕКУВАЈТЕ НАСКОРО!:)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 6. iva89

  iva89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  76
  Допаѓања:
  75
  Поглуп закон од овој сега за сушење алишта немам видено...овој го надмина и законот за кучињата :D следно што ке биде..со нетрпение чекам :zesko
   
 7. Bum-Bum

  Bum-Bum Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  1,125
  Допаѓања:
  1,844
  Хахахахаахах....Колку ненормални закони ....Од каде ли им текнуваат :frantic
   

Сподели: