1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Душек гром,
  перница лом!
  :facepalm2
   
  На escape и diva orhideja им се допаѓа ова.
 2. Roxelana

  Roxelana Староседелец

  Зачленет на:
  13 март 2013
  Мислења:
  134
  Допаѓања:
  276
  Од душекот сум презадоволна.
  А и од перницата исто.
  Воопшто не можам да спијам на ниски перници, сакам да ми биде подигната.
  Понекогаш кога сум на гости некаде и треба да спијам, си ставам две - ако се тенки. :D
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Nevazna

  Nevazna Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 април 2014
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  28
  Jas voopsto ne sum zadovolna od mojata pernica zasto sum epten komplicirana dur spijam hahah alii se trudam da mi bide ok so toa so ja gmecam! :D
   
 4. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Да задоволна сум, и од душек и од перница...дормео се, а предходно не можев ни да заспијам, а од стариот душек од федерите цела бев во модрици.
   
 5. citiesinflames

  citiesinflames Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2015
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  6
  од мојот душек дома што ми е не сум задоволна а од перницата сум, но од душекок и перницата кај дечко ми преееезадоволнаааааа. наутро понекогаш не сакам да му се мрднам од кревет (inlove)(party)
   
 6. Милааа

  Милааа Нов член

  Зачленет на:
  10 мај 2017
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Јас си купив перница со пердуви од гуска од Somnia Shop online и сум презадоволна, многу е мека и удобна. Ви ја препорачувам.
   
 7. ВинаНевина

  ВинаНевина Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 мај 2017
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  68
  Јас заспивам на различни душеци секја вечер. Не мислете одма перверзно, се шетам од соба во соба. Некогаш се случува да заспијам во мојата соба, е таму креветот ич не го сакам, таму е од кога знам за себе и мислам дека станувам поуморна од тоа што сум си легнала. Во дневната на троседот ми е перфекција иако е тврд. Моментално сум на креветот во спалната на моите, користам да си спијам тука кога тие не се дома. А перницата ми е одлична. Си ја шетам со мене.
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Од перницата да, ама душекот го имам партал напраено, не сум задоволен :D
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  И од постелнината не само од душекот и перниците,иначе јас имам 3 перници :cool::kafe
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121

Сподели: