Дали сте задоволни од вашите душек и перница? | Црнобело Форум

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Roxelana

Староседелец
13 март 2013
134
277
1,063
Скопје
Од душекот сум презадоволна.
А и од перницата исто.
Воопшто не можам да спијам на ниски перници, сакам да ми биде подигната.
Понекогаш кога сум на гости некаде и треба да спијам, си ставам две - ако се тенки. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lady*

Nevazna

Истакнат Член
13 април 2014
37
28
118
Jas voopsto ne sum zadovolna od mojata pernica zasto sum epten komplicirana dur spijam hahah alii se trudam da mi bide ok so toa so ja gmecam! :D
 

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Да задоволна сум, и од душек и од перница...дормео се, а предходно не можев ни да заспијам, а од стариот душек од федерите цела бев во модрици.
 

citiesinflames

Староседелец
2 април 2015
9
6
1,003
25
од мојот душек дома што ми е не сум задоволна а од перницата сум, но од душекок и перницата кај дечко ми преееезадоволнаааааа. наутро понекогаш не сакам да му се мрднам од кревет (inlove)(party)
 

Милааа

Нов член
10 мај 2017
1
0
1
30
Јас си купив перница со пердуви од гуска од Somnia Shop online и сум презадоволна, многу е мека и удобна. Ви ја препорачувам.
 

ВинаНевина

Полноправен Член
26 мај 2017
78
68
18
Јас заспивам на различни душеци секја вечер. Не мислете одма перверзно, се шетам од соба во соба. Некогаш се случува да заспијам во мојата соба, е таму креветот ич не го сакам, таму е од кога знам за себе и мислам дека станувам поуморна од тоа што сум си легнала. Во дневната на троседот ми е перфекција иако е тврд. Моментално сум на креветот во спалната на моите, користам да си спијам тука кога тие не се дома. А перницата ми е одлична. Си ја шетам со мене.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
Од перницата да, ама душекот го имам партал напраено, не сум задоволен :D
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
И од постелнината не само од душекот и перниците,иначе јас имам 3 перници :cool::kafe