1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Ако перницата е висока не од гуска ако сака и од кокошка пердуви нека има јас ќе сум наспана..
  Моментално имам 2 места кај што спијам.. дома. И втората (новата) дома..
  И на двете места ми е удобно.. Душегот и не ми е толку битен (мада поцврст е покомотен - бар за мене, да не шантам лево десно) колку перницата. . А нај мразам кога одам по гости, со спиење и кога перницата е срамната со душегот :facepalm2 па морам да ја виткам на пола за да можам да заспијам.. И после ми е нездогно кога ќе видам како изгледа наредниот ден ама тоа е.. Поинаку не можам да спијам :sreken
  Се на се.. наспана и задоволна :zelen
   
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Zadovolna sum. Pernicite od Dormeo se poizdrzlivi i poubavi. Ni mnogu meki, ni mnogu tvrdi.
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Презадоволна.
  Мемори душек и мемори перница.
  Доброто спиење е половина здравје.
   

Сподели: