Дали сте задоволни од вашите душек и перница? | Црнобело Форум

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
30
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Јас многу сум задоволна од Дормео. Имам душек Дормео и исто така перница Дормео. Не можам да се пожалам. многу удобно е да се спие и + сум многу задоволна и сум наспана секогаш.... :sleep
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Најголем фактор за добрар сон, добро спиење, мислам дека душекот и перницата имат најголема улога, јас сменив 2 душека до дека да најдам вистинско решение за подобар сон. Каков е вашиот душек/перница дали сте задоволни од него? Дали се будите навечер, и токму душекот е причина е за тоа?

Душек дормео, не користам перница затоа што уште од порано имав болки во грбот и вратот и спиев без перница па така и сега.
А дека имам добар сон...ептен, 2-4 часа, не знам што попрво да сонувам.
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,520
14,428
1,683
Таму каде што треба
Душек дормео, не користам перница затоа што уште од порано имав болки во грбот и вратот и спиев без перница па така и сега.
А дека имам добар сон...ептен, 2-4 часа, не знам што попрво да сонувам.
сонувај буден како спиеш :D
Онтопик-Ми фали мојот кревеет :frantic
 

Careforwhat

Полноправен Член
2 март 2013
41
34
18
Иам дормео душек и перница,веќе со години ги користам тие.И,за душекот искрено и не ми е некој проблем,ама чудно бре,неможам да заспијам на обична перница,баш сега во скоро ми текна да пробам,можеби е до навиката :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Спијам на фотелја на пуштање која е оддлична за спиење а перницата е премногу ниска,мека и удобна:)