Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Најголем фактор за добрар сон, добро спиење, мислам дека душекот и перницата имат најголема улога, јас сменив 2 душека до дека да најдам вистинско решение за подобар сон. Каков е вашиот душек/перница дали сте задоволни од него? Дали се будите навечер, и токму душекот е причина е за тоа?
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Преубаво си спијам на секаков душек,тоа баш и нема големо влијание на мојот сон ама недајбоже да ја сменам перницата или пак некој друг било кој да се навали на неа или да ми ја помести,НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ ДА ЗАСПИЈАМ ..:)
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
29
Струмица
Душекот јас многу си го сакам, многу ми е убав, и тврд и мек, нешто помеѓу, а перница не користам, поубаво ми е спиењето без неа :)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
брат ја едно 3-4 год веке не сум спиел на перница ... едноставно неможам
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Да! Презадоволна! Дормео душек имам заради алергии и перница Дормео Мемори. Пред перницата нон стоп имав главоболки, сега едвај чекам да си легнам. :cloud
 

Proton

Староседелец
12 февруари 2012
148
279
1,063
Скопје
И јас имам дормео мемори перница и е екстра. Само креветот ми е катастрофа :(
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
Имам дормео перница,а каде и да легнам заспивам,и немам проблеми со креветите.Перницата ја носам каде и да одам на спиење.Ја обожавам :)
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
353
405
363
Skopje
Супер си спијам и на душекот и на перницата, задоволна сум убаво се чуствувам кога ќе станам од спиење, одморно , наспано ништо не ме боли, а кога ке сменам еве да спијам на друго место е тогаш све ме боли вратот, кичмата :(
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас имам проблем со душеците. Имам Дормео и сум презадоволна, лесно заспивам и убаво се будам. Но ако го сменам т.е. кога преспивам надвор од дома ептен тешко заспивам и цела ноќ се мрдам и превртувам...
Перница имам од Calina и сум задоволна. Добра ми е сега засега... Поголема улога ми игра душекот.
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Јас спијам на под, неможам да спијам на душек заради тоа што не можам да заспијам. Вака ем е потврдо, ем поздраво за грбот а перницата така-така..:smug
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
32
Скопје
Не сум ич задоволна...човек неможе да се намести бе на мојов душек :D а перницата, таа па, во текот на ноќта 2-3 ја вртам од другата страна во лето затоа што е многу топла :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nevazna