1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали сте задоволни од вашите душек и перница?

Дискусија во форумот 'Спиење и сонови' започната од Trajche, 16 февруари 2012.

 1. Trajche

  Trajche Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  1,541
  Допаѓања:
  2,555
  Најголем фактор за добрар сон, добро спиење, мислам дека душекот и перницата имат најголема улога, јас сменив 2 душека до дека да најдам вистинско решение за подобар сон. Каков е вашиот душек/перница дали сте задоволни од него? Дали се будите навечер, и токму душекот е причина е за тоа?
   
 2. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  Преубаво си спијам на секаков душек,тоа баш и нема големо влијание на мојот сон ама недајбоже да ја сменам перницата или пак некој друг било кој да се навали на неа или да ми ја помести,НЕМА ТЕОРЕТСКИ ШАНСИ ДА ЗАСПИЈАМ ..:)
   
 3. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Душекот јас многу си го сакам, многу ми е убав, и тврд и мек, нешто помеѓу, а перница не користам, поубаво ми е спиењето без неа :)
   
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  брат ја едно 3-4 год веке не сум спиел на перница ... едноставно неможам
   
 5. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Да! Презадоволна! Дормео душек имам заради алергии и перница Дормео Мемори. Пред перницата нон стоп имав главоболки, сега едвај чекам да си легнам. :cloud
   
 6. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  И јас имам дормео мемори перница и е екстра. Само креветот ми е катастрофа :(
   
 7. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Имам дормео перница,а каде и да легнам заспивам,и немам проблеми со креветите.Перницата ја носам каде и да одам на спиење.Ја обожавам :)
   
 8. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Супер си спијам и на душекот и на перницата, задоволна сум убаво се чуствувам кога ќе станам од спиење, одморно , наспано ништо не ме боли, а кога ке сменам еве да спијам на друго место е тогаш све ме боли вратот, кичмата :(
   
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Јас имам проблем со душеците. Имам Дормео и сум презадоволна, лесно заспивам и убаво се будам. Но ако го сменам т.е. кога преспивам надвор од дома ептен тешко заспивам и цела ноќ се мрдам и превртувам...
  Перница имам од Calina и сум задоволна. Добра ми е сега засега... Поголема улога ми игра душекот.
   
 10. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Јас спијам на под, неможам да спијам на душек заради тоа што не можам да заспијам. Вака ем е потврдо, ем поздраво за грбот а перницата така-така..:smug
   
 11. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Не сум ич задоволна...човек неможе да се намести бе на мојов душек :D а перницата, таа па, во текот на ноќта 2-3 ја вртам од другата страна во лето затоа што е многу топла :D
   
  На Nevazna му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: