Дали сакате вие женските да станете машки, а вие машките да станете женски? И зошто?

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Е драги мои...Сакав да сум машко и јас еднаш на времето, ко си имав симпатија шо не ме рецкашe ни 2 посто :D И тогаш бев во некој филм да сум јас машко а тој женско па да му праам така. Да види малце како е.. Дете бе, дете :giggle
А сега таа желба ми се јавува само кога ми е циклусот (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

katetoo

Истакнат Член
28 јуни 2012
61
60
318
сакам само некои денови у месецо :D нејќам бе оти да сакам... баш ми е убаво, ако сум машко ќе ми биде досадно.. вака никогаш не ми е :) секогаш има шо да правам, мислам дека нема да ми биде интересно ако не мислам секој ден шо да облечам, ако не се шминкам никогаш и ако не носам штикли никогаш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,345
3,038
1,133
Јас сакам да бидам машко само еден ден во живот поради една работа која не е за кажување...:giggle. Но ако би бирала секогаш сакам да сум женско во сите идни животи...:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,613
1,683
Disco
Идни животи meh...сигурно сум бил женско во некој претходен живот. А пред тоа и мачка, носорог, бумбар... so been there done that :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Prashina

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Имав другарка која барем еднаш неделно зборуваше за тоа како сакала да биде машко, како на машките животот им бил полесен, бла бла... Па кога ќе почнеше да зборува за јаките причини: машките можеле да одат на плажа кога сакаат, тие секогаш биле весели, не се замарале за ништо...
Сестро бе брат, па кој те спречува тебе да бидеш весела? Не сум знаела дека полот ја одредува среќата.|-(

Јас сакам да бидам женско(тоа и сум). Можеби не сум женствена, но тоа не значи дека сакам сакам да бидам машко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

RoxieHeart

Староседелец
6 мај 2014
60
58
1,018
Inside your darkest fantasies.
Непосакувана ерекција во јавност од Х причини е далеку понепријатна од месечен циклус, барем моја проценка.

Дефинитивно не.
 

коста

Истакнат Член
21 мај 2013
145
61
328
33
Ами! па да знам после оти сум бил машко а да треба да бидам п***р (puke):^)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
27
Да сакам да бидам машко,дека е полесно