Дали сакате вие женските да станете машки, а вие машките да станете женски? И зошто?

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
И мене ми се допаѓа тоа што сум женско.
Сакам да сум дама - грациозна, културна и интелегентна.
Нема помоќна алатка од женственоста - со неа се достигнуваат височини.
Жените умеат многу работи кои мажите не ни помислуваат дека можат да ги направат, силни се и психички и физички, многу похрабри а во исто време поемотивни од мажите. Секоја ни чест.
И за крај да признаам дека на моменти, само на моменти посакувам да сум машко за да можам да играм во Реал Мадрид :igra Вака си се тешам само со навивачката функција.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
која тема човече.. :| ме изнасмеавте со коментариве. :rofl
он топик: Машко си е машко. (muscle) :giggle
 

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
Зошто да не, кога постојано се жалиме, ти го можеш тоа машко си или ти смееш тоа женско си. Би сакал да видам како е да се осеќаш да си у женска кожа, да бидеш трачар, љубоморна личност и да му досаѓаш на дечко ти со смс-и од типот „кај си, те барам пола саат, пак си со некоја, пак пиете некаде. Можда тогаш ќе сфатам дека и женските не се чувствуваат добро со тоа што се’ уште не е постигната машко-женската рамноправност во половите. Но, како шо кажав, го сакам тоа ради проба, да си бидеме на чисто како шо кажа ножов - машко си е машко