1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали одите во теретана?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 22 февруари 2012.

 1. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  После летните одмори мора поактивно да се продолжи,
  вчера имав тренинг нозе и стомачни, пред таа ден грб и гради.
  Денес ме болат по малку мускулите оти вежбав по два часа ама супер е чуството..
  Идемо даље, и нормално исхраната во прв план. Риба пилешко и салати.
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Одев едно време ама сега не одам, планирам пак да се запишам..:)
   
 3. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Од утре официјално пак одам во теретана после дооолга пауза од скоро 1година..не дека сум приморана да одам но ме фати мерак, а и ќе одам во нова теретана.
  Режимот ќе продолжи исто како што беше и тогаш, 3-4 пати тренинг во неделата, околу 1ипол час, системски распоредени деловите на телото што треба да се вежбаат секој тренинг, повеќе внимавање на исхраната, јадење чоколатче пред тренинг, внесување сахароза(шеќер) во текот на тренингот за кондиција и се ќе си биде океј.Намалуваме обем во струк, на стомак, а бутките и задникот не ги чепкаме :biggrin
   
  На Harmonija и Kisserboy им се допаѓа ова.
 4. Harmonija

  Harmonija Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јули 2013
  Мислења:
  600
  Допаѓања:
  405
  Во последно време сите нешто ми викаат дека сум качил интензитет и дека изгледам подобро, а тренирам кик-бокс па после тренинг имам половина час можност да влезам во теретанката и баш се осеќам мотивирано да почнам да пумпам. Единствено што ме спречува е едно крвно садче ми е попуштено на десната рака кај подлактицата и се плашам да не настанат некој компликации?
   
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Две, три недели потфрлив некако, од денес стартувам здраво...(muscle)
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  да и гледам за кратко време има одличен ефект
   
 7. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  247
  odev i uste odam na teretana i sum zadovolana postignav olicen rezultati i dobri polocki na stomakot
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Во Гостивар додека бев одев и лето и два месеци преку школска година.Откако дојдов во Скопје,не одам редовно на вежбање.Само два месеца одев на пилатес.
   
 9. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Одам и ова ми е веќе 3та година.
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Не одам и вака и така имам добро тело
   

Сподели: