Дали одите во теретана? | Црнобело Форум

Дали одите во теретана?

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Одиме да само што теретаната е еден дел од програмата за вежбање :cool::cool:;)@incule со чипсови и со благо ништо не правиш тоа е многу лошо верувај,ти се гледаш надворешно оди направи си испитување крв и сите тие работи и ќе си споредиш масти,шеќер па после пиши тука дека грешам :eek:;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не одам, нема ни да одам. Теретана не е за слабеење, туку за да правиш мускули. Тој што сака да слабее, а оди во теретана само уште толку ќе се здебели. Се слабее само со правилна исхрана и умерено вежбање, а не кревање тегови.
Немам стомак, немам целулит, природно е се така да не се замарам многу. Гледам сега и во мода е да се оди во теретана, дека сите одат. Абе очај жив. Подобро да се тренира нешто, теретана не е за секој дефинитивно. :zelen(star).
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Не одам, нема ни да одам. Теретана не е за слабеење, туку за да правиш мускули. Тој што сака да слабее, а оди во теретана само уште толку ќе се здебели. Се слабее само со правилна исхрана и умерено вежбање, а не кревање тегови.
Немам стомак, немам целулит, природно е се така да не се замарам многу. Гледам сега и во мода е да се оди во теретана, дека сите одат. Абе очај жив. Подобро да се тренира нешто, теретана не е за секој дефинитивно. :zelen(star).

Не си во право, а и не сум доволно стручен за да ги одберам соодветните зборови и побијам. Земи прочитај статии од тренери и ќе видиш колку не знаеш.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Не си во право, а и не сум доволно стручен за да ги одберам соодветните зборови и побијам. Земи прочитај статии од тренери и ќе видиш колку не знаеш.

А ти дебел си ? Успеа да ослабиш од кога одиш во теретана или слабо ? Тренери исто советуваат за соодветен режим на исхрана во склоп на вежбањето, само не успеваат кај секој.
Нема што да читам јас, читај ти ако треба да слабееш. :)(star)
 

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
Tocno deka teretanata e i za slabeenje megju drugoto,ima sekakvi programi so koj napreduva tvojata muskulna masa so plus masa ili so minus masa,kako i trcanjeto sto ne e samo za slabeenje,cela filozofija e ovaa tema na koja ne bi pisuval cela kolumna...
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Сите што ги знам и одат во теретана за жал немаат никакво тело. Вежбаат важно, ама без резултат. Девојките посебно се жива катастрофа и тука теретана не помага. Наместо да ослабат и добијат добро тело има спротивен ефект и сало на сите страни.
Сакам да кажам дека теретана е ок само за тој што сака да зголеми мускулна маса, а не да ослабе.
Вежбаат цел живот јадат што ќе стигнат... епа не може така
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
А ти дебел си ? Успеа да ослабиш од кога одиш во теретана или слабо ? Тренери исто советуваат за соодветен режим на исхрана во склоп на вежбањето, само не успеваат кај секој.
Нема што да читам јас, читај ти ако треба да слабееш. :)(star)

Јас не сум бил дебел, ама бев премногу слаб и оформив добро тело во краток рок. Но, познавам личности што оделе во теретана следеле одреден режим на исхрана, начин на вежбање и сега се други личности.

Мене не ми треба да слабеам, јас вежбав во теретана пред се заради здравјето, духот, па потоа телото.