1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали одите во теретана?

Дискусија во форумот 'Фитнес и рекреација' започната од Trajche, 22 февруари 2012.

 1. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Бравос бе, дај фотки? Дај кажи шо јадиш, марулки, цвекло, леб од 35 денари оној сеченион или ?
   
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Леб,месо,благо,чипсови
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Одиме да само што теретаната е еден дел од програмата за вежбање :cool::cool:;)@incule со чипсови и со благо ништо не правиш тоа е многу лошо верувај,ти се гледаш надворешно оди направи си испитување крв и сите тие работи и ќе си споредиш масти,шеќер па после пиши тука дека грешам :eek:;)
   
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Не одам, нема ни да одам. Теретана не е за слабеење, туку за да правиш мускули. Тој што сака да слабее, а оди во теретана само уште толку ќе се здебели. Се слабее само со правилна исхрана и умерено вежбање, а не кревање тегови.
  Немам стомак, немам целулит, природно е се така да не се замарам многу. Гледам сега и во мода е да се оди во теретана, дека сите одат. Абе очај жив. Подобро да се тренира нешто, теретана не е за секој дефинитивно. :zelen(star).
   
 5. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Не си во право, а и не сум доволно стручен за да ги одберам соодветните зборови и побијам. Земи прочитај статии од тренери и ќе видиш колку не знаеш.
   
 6. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  А фотките кај се?
   
 7. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  А ти дебел си ? Успеа да ослабиш од кога одиш во теретана или слабо ? Тренери исто советуваат за соодветен режим на исхрана во склоп на вежбањето, само не успеваат кај секој.
  Нема што да читам јас, читај ти ако треба да слабееш. :)(star)
   
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Tocno deka teretanata e i za slabeenje megju drugoto,ima sekakvi programi so koj napreduva tvojata muskulna masa so plus masa ili so minus masa,kako i trcanjeto sto ne e samo za slabeenje,cela filozofija e ovaa tema na koja ne bi pisuval cela kolumna...
   
 9. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Сите што ги знам и одат во теретана за жал немаат никакво тело. Вежбаат важно, ама без резултат. Девојките посебно се жива катастрофа и тука теретана не помага. Наместо да ослабат и добијат добро тело има спротивен ефект и сало на сите страни.
  Сакам да кажам дека теретана е ок само за тој што сака да зголеми мускулна маса, а не да ослабе.
  Вежбаат цел живот јадат што ќе стигнат... епа не може така
   
 10. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Јас не сум бил дебел, ама бев премногу слаб и оформив добро тело во краток рок. Но, познавам личности што оделе во теретана следеле одреден режим на исхрана, начин на вежбање и сега се други личности.

  Мене не ми треба да слабеам, јас вежбав во теретана пред се заради здравјето, духот, па потоа телото.
   

Сподели: