Дали одите во теретана? | Црнобело Форум

Дали одите во теретана?

Osameno Gulabce

Полноправен Член
7 март 2017
4
0
11
30
eden trening kombinacija na trcanje intervalno so visok i nizok intenzitet i posle trcanje vezbanje vaka izgleda
- 3 kilometri lesno istrcavanje

- 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

- 8x100 m sprint [6 pati na 100 m sprint] -- 80 procenti fizicka sila,16,17,sek,1 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
- 4 kilometri lesno istrcavanje

- razboj tesen 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- stomacni 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- sklekovi 5x10 [ 5 pati po 10 ponovuvanja ] pauza posle sekoja vezba 2 min
 

Osameno Gulabce

Полноправен Член
7 март 2017
4
0
11
30
EDEN TRENING ZA SPORTISTI VO NAPREDNA KONDICIONA I FIZICKA FAZA VAKA IZGLEDA
- 3 kilometri lesno istrcavanje

- 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

- 100 m sprint do 14 sekundi vrakanje nazad bavno tempo 200 m sprint do 31 sekunda vrakanje nazad bavno tempo 400 m sprint do 55 sekundi vrakanje nazad bavno tempo 600 m sprint do 2 min vrakanje nazad bavno tempo 800 m brzo tempo do 4 min

FARTLEK INTERVALEN TRENING 100 m 200 m 400 m 600 m 800 m
 

Osameno Gulabce

Полноправен Член
7 март 2017
4
0
11
30
EDEN TRENING ZA BRZO SOGORUVANJE NA KALORII I CRPENJE NA ORGANIZMOT I NABIVANJE NA KONDICIJA I FIZICKA IZDRZLIVOST VAKA IZGLEDA
- 3 kilometri lesno istrcavanje

- 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint] -- zagrevanje so spricovi na 50 m

- 15x100 m jak sprint [15 pati na 100 m jak sprint] -- 90 procenti fizicka sila,13,14,15,sekundi,2 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
- 4 kilometri lesno istrcavanje
- razboj tesen 3x10 [ 3 pati po 10 ponovuvanja ] -- sklekovi so tupanica 10x10 [ 10 pati po 10 ponovuvanja ] -- stomacni na sipka ili na ramna podloga 3x30 [ 3 pati po 30 ponovuvanja ]
 

Osameno Gulabce

Полноправен Член
7 март 2017
4
0
11
30
EDEN TRENING ZA PRIPREMA ZA TRCANJE NA DOLGI STAZI KAKO SO SE MARATON ILI POLUMARATON 21 KILOMETAR VAKA IZGLEDA
- 3 kilometri lesno istrcavanje tempo

- 4x50 m sprint [4 pati na 50 m sprint]

- 15 kilometri konstantno trcanje dolzina bez zastanuvanje so vremenska norma 4 i pol minuti na kilometar

- 10x100 m lesen sprint [ 10 pati na 100 m lesen sprint ] -- 70 procenti fizicka sila,16,17,18,sekundi,1 min pauza pomegu sekoj istrcan sprint
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Ова време најдобро е пешачење,еден саат,без одмор.Ме нервира што во теретаните има гужва и не можеш да дојдеш на ред на некоја справа.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,755
7,286
1,153
Big Sur
Имам неколку безуспешни обиди за одење во теретана, од една дури имам и членска книшка, хах, но ништо не ми го менува пешачењето и вежбањето дома.
Дома си наоѓам кој тренинг сакам и ќе вежбам ако сакам и во 2 сабајле, без да се сецкам дали некој чека на ред и ме стрела со поглед ради справата, дали некој на некого се смеел (страшно ме нервира тоа потсмевање на некој навистина дебел од страна на ликови што дошле да се љубат во огледало, да потрчаат 10 минути на трака и направат 15 склека), па ќе дојде некој две недели повеќе од тебе што вежба да ти покаже „како правилно се прави вежбата“.
Фала, не. Подалеку од тој свет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,223
5,743
1,683
Disco
Скраја било и јас имам одено 5-6 пати одамна пред да ме зафати синдромот, секакви бараби од криминогени средини, сељачишта кои немаат нива за орање па ајде ќе креваат товар, прикриени и не толку прикриени гејој кои зјапаат наоколу, ужас, смрдеа на пот и уље па уште и солени цени некои, а за квалитетна секојдневна вежба драгите евреи :D пошто се нели, скржави си направиле систем на вежби за кои не треба арчење пари на справи и теретани туку секој може да ги прави па чак и лица со проблеми.
Пример вежба за зацврстување на група мускули од рбет, задник и задна ложа, се врти човек колку што е еластичен на една страна притоа стегајќи мускули на задник колку што може без да се напрега, раце на половина и тоа е, вака звучи безвеза ама има одличен ефект, и мене не ми се веруваше кога прочитав но се покажа на дело.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,790
802
1,133
Skopje
НЕ!
Нема по убаво сам да си бидеш теретана,дома,водно,кеј итн,едноставно со самото тоа што 70%,од тие што"тренираат" ќе кренат 30-40кг 3ипол серии и после не може да ги тргнеш од огледало,КАТАСТРОФА,ми се повраќа :mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra