Дали одите во теретана? | Црнобело Форум

Дали одите во теретана?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Дали вежбате моментално, или сте посетувале порано некоја фитнес сала, па сте се откажале? Кои биле причините за тоа? Вежбачите и не вежбачите нека го споделат нивното исксутво какво било во времето кога вежбале, па и сега... Дали сте биле задоволни од условите, дали сте ја посгитнале целта која ја сакате, дали пак би се вратиле некогаш во теретана? И за оние кои не влегле никогаш во теретана, која е причината за тоа?
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
Ја идев у теретана едно 6 месеца али се откажав ради немање пари за суплементи и правилна исхрана..али наскоро ке си почнам пак:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Ја идев у теретана едно 6 месеца али се откажав ради немање пари за суплементи и правилна исхрана..али наскоро ке си почнам пак:)
Штета, јес да 70% за посакуваните резултати да се постигнат исхараната си го прави своето, но си можел барем онака рекреативно да се занимаваш колку да не опаднеш, не знам колку си правел пауза, сега ти треба толку време за пак да се вратиш во форма :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Јас одев редовно 1 година до пред 2 месеци. Потоа почнав со кошарка тренинзи за школото и неможев никако да ги усогласам со теретаната. Ама сеа од наредниов месец ќе баталам кошарка и опет у теретана. Инаку постигнав одредени резултати, не сум нај нај задоволен, ама споредбено со она што бев пред да почнам не треба да се жалам. Сега од март почнувам, ќе земам и некое суплементче и така :)
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,632
113
Македонија
не брат иам пауза више 4,5 месеци али играм фудбал 3 пати недено све тоа у добра кондиција сум али за у теретана знаеш како е едноставно..ти околу глеаш сите идат напред многу брзо а ти седиш у место и криво ти е и глупо се осеќаш
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Јас одев редовно 1 година до пред 2 месеци. Потоа почнав со кошарка тренинзи за школото и неможев никако да ги усогласам со теретаната. Ама сеа од наредниов месец ќе баталам кошарка и опет у теретана. Инаку постигнав одредени резултати, не сум нај нај задоволен, ама споредбено со она што бев пред да почнам не треба да се жалам. Сега од март почнувам, ќе земам и некое суплементче и така :)

Не ти е лошо и двата спорта да ги одиш паралелно, со цел да имаш подобри резултати во кошарката.


не брат иам пауза више 4,5 месеци али играм фудбал 3 пати недено све тоа у добра кондиција сум али за у теретана знаеш како е едноставно..ти околу глеаш сите идат напред многу брзо а ти седиш у место и криво ти е и глупо се осеќаш

Не се опседнувај со другите, кој како и колку напредувал ти си вежбаш сам за себе, остави напредокот, гледај го пред се` здравјето.


не сум одел ниту ке одам и вака си сум арен :D

Па, зар во теретана одат неарни, за да станат арни? :)


И јас планирам многу наскоро да почнам. :D

Good Luck & Never Give Up! Never! :skip
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Не ти е лошо и двата спорта да ги одиш паралелно, со цел да имаш подобри резултати во кошарката.

Немам доволно време и за 2та. Од март ќе се посветам само на теретана. А и освен тоа и немам некои сериозни планови со кошарката.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,555
1,133
Немам доволно време и за 2та. Од март ќе се посветам само на теретана. А и освен тоа и немам некои сериозни планови со кошарката.
Сериозни планови можеш со фитнесот/бодибилдингот, само тоа што ти е во потписот мора да го отфрлиш :) не од потписот туку од рл. :D