1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

?

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

 1. Да!

  21 глас(а)
  63.6%
 2. Не!

  12 глас(а)
  36.4%
 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Најчесто не ни загледувам до коа траат :)
   
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Гледам до кога е рокот на траење понекогаш кога купувам, ако дома забележам и ако не е отворено ќе го вратам. :D
   
 3. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  ретко... но се трудам да не заборавам, а често ми се дешава тоа:D
   
 4. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
 5. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  кој уште тоа гледа... на прехрамбен производ гледам откако ке го однема и треба да фрлам амбалажата xD
   
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  На ова никогаш не ми текнува :)
   
 7. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Секогаш. Правило бр.1 кога се оди во супермаркет :)
   
 8. LosOdio

  LosOdio Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  20
  Допаѓања:
  17
  Nikogash, gledam samo da se izede proizvodot.
   
 9. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  е јас ќе го видам датумот на траење , ама од коа ќе го купам производот и после одма си пресметуам ете зш е поефтин производов а до вчера беше поскап...и ми е шубе да го вратам...па си викам ај да пробам да го изедам па да вииме шо ќе ми стани :rolleyes:
   
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  На млечни производи секогаш внимавам на рокот, на чоколада, на друго ретко.
   

Сподели: