1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

?

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

 1. Да!

  21 глас(а)
  63.6%
 2. Не!

  12 глас(а)
  36.4%
 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

  Значи кога купувате некој производ (прехрамбен), препорачливо е да го видите датумот до кога тој ќе трае, дали е веќе истечен и уште колку време имате до неговото искористување.. Колку често го правите тоа, за подоцна да избегнете дополнител проблеми како рекламација на тој производ и можни недоразбирања?
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Заборавам секогаш! :frown
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Ако ми текне проверувам
   
 4. AnneBoleyn

  AnneBoleyn Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  192
  Нонстоп проверувам дата на производство пред да купам нешто.
  Само на облеката не проверувам. Ама па на тоа проверувам земја на потекло :biggrin
   
 5. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Кога купуввам храна, не гледам, незнам зошто, немам навика... а кога купувам некој козметички производ, тогаш секогаш го прегледувам дали е со изминат рок или не е... :biggrin
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  увек ! на јогурт и на леб наише,такозвано обавезно :D
   
 7. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  ми текнува дома пред да го отворам :)
   
 8. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Јас не гледам а и глупа:stomp сум затоа што не гледаам оти еднашка јадев чипс и добив тровање замалку ќе имав и кинење на цревата готова ќе бев:(
   
 9. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Многу ретко, скоро никогаш. Од 10 купени производи на 1 само ќе проверам. Лошо е ама тоа е... :(
   
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Се трудам. Се дешава некогаш да заборавам, ама пак имам навика пред да го отворам нештото да видам рокот до кога е.
   

Сподели: