Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење? | Црнобело Форум

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

 • Да!

  Гласови: 22 64.7%
 • Не!

  Гласови: 12 35.3%

 • Вкупно гласале
  34

alekjov1234

Староседелец
3 август 2012
138
48
1,028
Не од своја лична желба, туку фактот дека моите ќе ме пратат назад да го вратам ме прави да размислувам превентивно и да ги избегнам прошетките до маркет по петпати.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
33
Скопје
редовно проверувам и тоа не само при купување туку у по дома кога го имам отворено... посебно апчиња. имам огромна паника од пиење апчиња со поминат рок... dunno why!
 

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
40
најчесто на оние производи што се на акција на останатите мн ретко


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,515
1,183
Big Sur
Се имам неколку пати зафркнато да земам ствари без да погледнам рок, ама капката денес ја прелеа капучиното од Кам со три дена пројден рок и веќе скиселено, цврчи. Мислам дека никогаш нема да го оттргнам тој (не)вкус од уснава шуплина, па ни со солна киселина ако се заплакнам.
Но, добро, мора да се научи лекцијата на еден или друг начин.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr and Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не пазев ни јас порано, еднаш земав милка чоколадо на намалување го начекав во поранешен СП маркет. Еј си викам супер го намалиле многу и си го земав, седнувам дома го отворам и што да видам, чоколадото бело а нигде не пишува дека е бело. Го вртам да видам рокот, поминат пред недела дена. :rofl
Тие го намалиле дека никој не им го купувал, ама се заборавиле изгледа. Другиот ден се вратив гледам ги тргнале, ако ги оставеа ќе почнеа црви да шетаат низ нив. Па дури кога им кажав ми викаа извини не сме виделе. Аа ќе си умрел? Извини. :rofl
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Electra