1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Hip.Hop_MKD, 21 февруари 2012.

?

Дали кога купувате производи внимавате на рокот на траење?

 1. Да!

  21 глас(а)
  63.6%
 2. Не!

  12 глас(а)
  36.4%
 1. alekjov1234

  alekjov1234 Староседелец

  Зачленет на:
  3 август 2012
  Мислења:
  138
  Допаѓања:
  48
  Не од своја лична желба, туку фактот дека моите ќе ме пратат назад да го вратам ме прави да размислувам превентивно и да ги избегнам прошетките до маркет по петпати.
   
 2. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  редовно проверувам и тоа не само при купување туку у по дома кога го имам отворено... посебно апчиња. имам огромна паника од пиење апчиња со поминат рок... dunno why!
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Порано не,но сега проверувам датум на траење.
   
 4. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  35
  најчесто на оние производи што се на акција на останатите мн ретко


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   

Сподели: