1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали имате критериум според кој ги бирате другарите?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Hip.Hop_MKD, 11 април 2012.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Може :D
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dorina

  Dorina Активен Член

  Зачленет на:
  20 октомври 2017
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  71
  Izvolte :D:)
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ladybug

  Ladybug Нов член

  Зачленет на:
  19 ноември 2017
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  12
  Нормално дека бирам.
  Кругот на пријатели, говорам за оние вистинските, се во мал број. Познаници милион, но бидејќи и самата тема кажува дека мора да има критериуми, ги бирам.
  Од пред 2 години направив селекција.
  Во листа на најблиски ми се оние кои се приближно слични на мене, не може во се да се согласуваме но имаме исти гледишта на работите. Пријатели на кои можам да се потпрам 24/7, доверба но сепак со резерва. Не поднесувам користољубив луѓе.
   
  На Dorina му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Laila

  Laila Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 јуни 2019
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  24
  За да некој ми биде другар морам да поминам квалитетно време со него, првенствено мора да биде културен, воспитан и лојален, а потоа да имаме ако не исти, барем слични интереси и размислувања. Да умееме да се сфатиме, разбериме, почитуваме меѓусебно.
  Имам многу пријатели, ама ретко кој е ДРУГАР.
   
  На Ballet is my life му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: