Дали би влегле во врска само за секс?

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Зошто мислите дека мора да има секс во врската.... и ако е врска без секс тогаш не е врска... ?
Тоа не ми е јасно... ај некој вака по стручен што мисли дека врска без секс не е врска нека ми каже зошто така?
:)
Бидејки не е врска. Тоа ти е како со сестра ти или брат ти, само шо се бакнуваш у уста со таа шо си у врска. Нема страст, чувства у врската ако нема секс, нема доверба а и нема сигурност, утре може ке си најде симпатија женска ти и ке те остави, бидејки не си и понудил секс.
Поздрав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jeremija Krstic

Jeremija Krstic

Полноправен Член
8 септември 2012
41
22
8
31
Дома :)
Само ме интересирасе мислењето... ништо друго...
Иначе имам врска од 3 год и нешто... и имаме односи да... но почнавме да идеме на нејзини 14-15 год... а ја сум 1 год постар од нејзе... и имавме сеа пред да напраиме 3 год... неколку дена пред тоа... сакам да кажам... 3 год нашата врска се сведуваше на љубов и све остало онака... топп ни беше.. не викам дека не сакав.. сакав но она нејкеше зошо беше мала нормално... Сакам да кажам и сеа е се топ... имаме односи, си се сакаме све е топп.. само не ми бесе јасно зошто мислите така :) Позз
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Само ме интересирасе мислењето... ништо друго...
Иначе имам врска од 3 год и нешто... и имаме односи да... но почнавме да идеме на нејзини 14-15 год... а ја сум 1 год постар од нејзе... и имавме сеа пред да напраиме 3 год... неколку дена пред тоа... сакам да кажам... 3 год нашата врска се сведуваше на љубов и све остало онака... топп ни беше.. не викам дека не сакав.. сакав но она нејкеше зошо беше мала нормално... Сакам да кажам и сеа е се топ... имаме односи, си се сакаме све е топп.. само не ми бесе јасно зошто мислите така :) Позз
шом ти е убаво, уживај си и не се замарај многу многу ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jeremija Krstic

Jeremija Krstic

Полноправен Член
8 септември 2012
41
22
8
31
Дома :)
шом ти е убаво, уживај си и не се замарај многу многу ;)


Немам ни на план да се замарам... само ме интересирасе мислењето онака чисто информативно... зошто мислат така... финтава ако не ми дадеш ти раскинувам... но нема везе :) Секој си има свој начин на размислување.... :) И да не искочи дека сум педерче... или дека нејкам секс... напротив... баш сакам но сакам и со таа што ке имам да сака... ме разбирате... значи сум имал со истата што идам сега... значи после 3 год сме имале секс.. и не се каам зошто планирам да ја зенам... аххахха ја побарав уште да се договориме околу свадбата и топп хахххах :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe and Caci

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Немам ни на план да се замарам... само ме интересирасе мислењето онака чисто информативно... зошто мислат така... финтава ако не ми дадеш ти раскинувам... но нема везе :) Секој си има свој начин на размислување.... :) И да не искочи дека сум педерче... или дека нејкам секс... напротив... баш сакам но сакам и со таа што ке имам да сака... ме разбирате... значи сум имал со истата што идам сега... значи после 3 год сме имале секс.. и не се каам зошто планирам да ја зенам... аххахха ја побарав уште да се договориме околу свадбата и топп хахххах :)))
Никој не рекол така како што викаш ти: ако не ми дадеш раскинувам. Нема везе ти како си го замислуваш тоа. Поентата на темава е, пример сакаш да имаш секс а во моментов немаш ни девојка, тогаш бараш девојка, се со цел да си задоволиш потребите, значи читај убаво БАРАШ ДЕВОЈКА, значи дека не и викаш на девојкати ајде да се ебеме, ако веке толку сакаш имаш курви за пари, по супер ке ти биде. Ондак ако бидна работата да си фатиш девојка мислиш на сексот и ако дојде тоа е тука се пронаоѓаш у тема, значи да влезеш во ВРСКА со девојка за секс само поради тебе ти што си сакал, е после сексот дали ке биде добро то зависи од ситуација и луге.
Поздрав.
 

the.boy

Истакнат Член
11 јуни 2013
68
72
318
41
А да има секс без потреба притоа да биде врска?
Мислам дека сексот е преголема табу тема во земјата, и баш поради тоа има повеќе скршени срца.
Недостасува свесност.
Предлагам младите да читаат повеќе.
1. Уметноста на љубовта - Ерих Фром
2. Будење - Антони Де Мело...
Помага...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ruze03

NoGood

Нов член
7 јули 2013
20
15
3
hmmmm... Врска за секс... подобро кажано Friends with Benifits. За врска мислам дека треба љубов, а ако сакаш со некој само секс да имаш тогаш нема потреба да влегуваш во некоја "врска"
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
hmmmm... Врска за секс... подобро кажано Friends with Benifits. За врска мислам дека треба љубов, а ако сакаш со некој само секс да имаш тогаш нема потреба да влегуваш во некоја "врска"
не треба да бидеш вљубен во некоја за да бидеш во врска со неа.ова ти е најмодерна верзија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: NoGood