1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Графити

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од cakar_ulav, 21 февруари 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Panic room

  TILT AVP007_906.jpg
  TILT AVP006_906.jpg
  TILT AVP008_906.jpg
  TILT AVP003_906.jpg TILT AVP004_906.jpg TILT AVP0021_906.jpg
   
  На Dee Dee и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ги сметам за уметност и црткам по нешто. Имам шкртнато со некој од форумов (ама да не го откривам јавно) 3-4 графити и спремаме уште еден само времево да не ме заебе.
   
  На Ikac, Dee Dee и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  исто и јас
  имам шкртнато со еден другар
  планираме нов....па може да се каже не еден :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  [​IMG]

  еве колку се ценат кај нас ... срамота....
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Итекако мислам дека графитите се уметност, и стварно ме инспирират кога гледам на некои ѕидови, ама оние графити како погорниве слики, А НЕ некои ОБИЧНО нацртани имиња само, нашлакани вамти тамти и го уништуваат ѕидот. :nah
   
  На Dee Dee и lady_blue им се допаѓа ова.
 7. Sara

  Sara Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  116
  Допаѓања:
  116
  Оние ако можам да ги наречам графити кој што имаат на нив само куп навредливи зборови на едно место не се за мене уметнос но оние кој имаат така интересна графика веке ги сметам за уметност [​IMG]
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Секогаш сум се чудел зашто некои графити се толку со измешани бои.
  Мене лично ми се допаѓаат поедноставни и да имаат нешто духовито во нив,а најмалце ги сакам оние со букви и во некакви форми кај што три саата ќе ти требаат да разбереш што сакал авторот да каже а претпоставувам изгубил време,нерви и пари да го направи тоа дело.

  Да графитите се убава работа.
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Armer.jpg Askew Deus.jpg Ayer Tribute.jpg Eros.jpg Kes One.jpg Mime.jpg Pose MSK.jpg Does.jpg tumblr_m1rra7OEUy1r1zluso1_500.gif
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Дајте нешто повеќе од Скопје и ширум Македонијава. :)
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: