Графити

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,932
743
Најпопуларниот графит кога владееше кошаркарско лудило во земјава. :)

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
графитите во Битола во последниве 5-6 месеци се во подем некако зашто досега ако цртаја 5-6 луѓе, сега то го прат 5-6 екипи.. така најјаки мисе Јанак, БАц , еас оне, таз и мат... има и други ама овие мисе некако појаки.... http://www.facebook.com/pages/Bitola-Graffiti-Street-Art/299767433373717?sk=photos
еве линк од фејсбук страница кја шо се собрани сите графити низ битола на едно место...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Dee Dee

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Уметност се и дарба треба да имаш за да црташ пред се.
Не може секој ;)

Ми го нацрта еден другар. Го обожавам !