Графити

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
тамава ја отварам за да кажеме збор-два
за тоа што мисле за графитите и дали мисли дека графитите се уметност ???
дали графитите ви е хоби или професија ??
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
да...ама некои луге мислат дека се вандализам
дали се слагате со тоа ???
Вистинскиот графити уметник НИКОГАШ не уништува историски места, најчесто бара некој запуштени како би им дал нова свежина. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and JaMi

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Вистинскиот графити уметник НИКОГАШ не уништува историски места, најчесто бара некој запуштени како би им дал нова свежина. :)
па да во право си
за тоа те подржувам и јас сум против да се уништуваат историските работи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee and Hip.Hop_MKD

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
штета што оваа култура замре последниве години (зборам за Скопје), се се сведува на некои обични натписи (што не се графити), парили со политички глупости и слично. Порано кога секјт паркот беше позади рамстор (тогаш рамстор не постоеше) имаше мноогу добри графити околу целиот парк, имаше по цел кеј... сега одамна немам видено нешто интересно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Dee Dee