1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Графити

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од cakar_ulav, 21 февруари 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  тамава ја отварам за да кажеме збор-два
  за тоа што мисле за графитите и дали мисли дека графитите се уметност ???
  дали графитите ви е хоби или професија ??
   
  На Lena, ZmajChe, Dee Dee и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  графитите се уметност
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Па секако дека се уметност. Голем љубител сум на графити.:D
  Who-is-Banksy-Banksy-Graffiti-Wallpaper.jpg
  Се надевам наскоро ќе научам да правам графити..
   
  На Dee Dee, КрисТина К., Dea и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  да...ама некои луге мислат дека се вандализам
  дали се слагате со тоа ???
   
  На Dee Dee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  не е вандализам.. тоа е начин на изразување
   
  На 84 sk_Y ^_-, Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 6. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Вистинскиот графити уметник НИКОГАШ не уништува историски места, најчесто бара некој запуштени како би им дал нова свежина. :)
   
  На Dee Dee и JaMi им се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  па да во право си
  за тоа те подржувам и јас сум против да се уништуваат историските работи :)
   
  На Dee Dee и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 8. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  2-35-neshta-od-koi-vredi-da-se-otkazhete-vo-zhivotot-www.kafepauza.mk_.jpg тhere is always hope !
   
  На Dee Dee, JaMi, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Mjau

  Mjau Нов член

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  8
  Графитите се „икони“ на „урбаните храмови“... 100% Уметност !!!
   
  На Artist, MissChievous, 84 sk_Y ^_- и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  штета што оваа култура замре последниве години (зборам за Скопје), се се сведува на некои обични натписи (што не се графити), парили со политички глупости и слично. Порано кога секјт паркот беше позади рамстор (тогаш рамстор не постоеше) имаше мноогу добри графити околу целиот парк, имаше по цел кеј... сега одамна немам видено нешто интересно
   
  На Lena и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: