1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Го сакам мојот град затоа што...

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Aleksis, 27 јули 2013.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Сакам си га овј град зшто најаку скару у државу сам едеја, не дека е мој
  ама ви немате скару од Корнер
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Изгледа јас сум единствениот скопјанец што не го сака Скопје како што е сега:zelen
   
  На pilot му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Овој крај, тоа сум јас, тоа е мојот живот и мојата љубов, ова е мојата лулка и мојот гроб, мојот почеток и мојот крај. Го знам секој превој, секое возвишување на оваа глетка, го знам секој мирис што се јавува во пролет до зимски ветер. Ја знам секоја нијанса на светло, од розови утра до црвени сончеви зајдисонца, од памучни облаци до намуртени сивила кои носат невреме.
  Овде се родив, овде ќе исчезнам. Тука го видов небесното сино море и зеленилото на кое окото ми се одмора и ова не би го заменила за ниеден крај на светот. Поубави можеби има, подраги никаде..

  [​IMG]
   
  На Aquarius и ZmajChe им се допаѓа ова.
 4. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  [​IMG]

  [​IMG]

  Ваков или таков, глуп или досаден, секогаш е прекрасен ... има се`, не е само забавата битна, туку и убавините негови (во тие убавини се: сите мои спомени, моите пријатели (колку се само прекрасни), родителите ..) .
  Тој е мојот дом, не би можела долго да заминам од него - знам, и кога заминувам, пак се враќам ..  Затоа мојот прекрасен ПРИЛЕП !! :)
   
  На Angiie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bojan

  bojan Староседелец

  Зачленет на:
  7 март 2012
  Мислења:
  44
  Допаѓања:
  71
  Го сакам мојот град затоа што останале старите работи од времето..и ги праватт поубаво да изгледат..како на пример Сатот во битола околу него парк што друго да сакаме :biggrin
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ку Рајбер

  Ку Рајбер Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 август 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  59
  тОА ЗА КОШАРКАТА ТИ Е НА МЕСТО.сЕКОЈ КОШАРКАРСКИ КЛУБ ПОСАКУВА ДА ИМА ПОСЕТЕНОСТ НА НАТПРЕВАРИТЕ КАКО ВО КУМАНОВО.ПОЗДРАВ ОД ГЕВГЕЛИЈА-КК КОЖУВ-
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 7. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Јој КуРајЈберу а тфој град е засакање ради Фришопинг стајл, толик базен до Вардар, мирис на смокфе по тротоари
  Плус четрсе у сенку и покерашку летну седенку
  поздраф нездраф ; )
   
  На Ку Рајбер му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ку Рајбер

  Ку Рајбер Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 август 2013
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  59
  Повеќе би кажал казино стајл,базенот ни го нема веќе со години,а за смоквите.....еве овој месец е смоквијадата,цел град мириса на слатко од смокви :)
   
 9. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  Нема баш многу луѓе, нема аеродром, има пристаниште ама нема бродови, има црква ама нема поп, нема интернет, вода има само ако стопиш снег, канализација е мислена именка, многу убави жени има на постери, низ фабриките се бркаат духови, ноќниот живот е малку тивок, тишината ја ремети понекој пингвин и морж...
  Гритвикен љубави моја.
  Каков е таков е - си го сакам.(inlove)
   
 10. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Тивко е и мирно , чисто е , имаме гостопримство , имаме богата историја и традиција , се е блиску , високо е ...
   

Сподели: