Го сакам мојот град затоа што... | Црнобело Форум

Го сакам мојот град затоа што...

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Изгледа јас сум единствениот скопјанец што не го сака Скопје како што е сега:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pilot

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Овој крај, тоа сум јас, тоа е мојот живот и мојата љубов, ова е мојата лулка и мојот гроб, мојот почеток и мојот крај. Го знам секој превој, секое возвишување на оваа глетка, го знам секој мирис што се јавува во пролет до зимски ветер. Ја знам секоја нијанса на светло, од розови утра до црвени сончеви зајдисонца, од памучни облаци до намуртени сивила кои носат невреме.
Овде се родив, овде ќе исчезнам. Тука го видов небесното сино море и зеленилото на кое окото ми се одмора и ова не би го заменила за ниеден крај на светот. Поубави можеби има, подраги никаде..

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Aquarius and ZmajChe

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Ваков или таков, глуп или досаден, секогаш е прекрасен ... има се`, не е само забавата битна, туку и убавините негови (во тие убавини се: сите мои спомени, моите пријатели (колку се само прекрасни), родителите ..) .
Тој е мојот дом, не би можела долго да заминам од него - знам, и кога заминувам, пак се враќам ..


Затоа мојот прекрасен ПРИЛЕП !! :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Angiie

bojan

Староседелец
7 март 2012
44
71
1,018
27
Bitola
Го сакам мојот град затоа што останале старите работи од времето..и ги праватт поубаво да изгледат..како на пример Сатот во битола околу него парк што друго да сакаме :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

Ку Рајбер

Полноправен Член
2 август 2013
71
59
18
39
Гевгелија
Сакам си га Куманоо затој што иамо најлуд дијалект
најпосетеност у кошарку, сала фршти увек над 5 000
Никој не се замара што збориф други за њега(читај пафнуеф сфи куде стигнеф)
И да, затој што иамо најјак хумор и сатиру : )))

тОА ЗА КОШАРКАТА ТИ Е НА МЕСТО.сЕКОЈ КОШАРКАРСКИ КЛУБ ПОСАКУВА ДА ИМА ПОСЕТЕНОСТ НА НАТПРЕВАРИТЕ КАКО ВО КУМАНОВО.ПОЗДРАВ ОД ГЕВГЕЛИЈА-КК КОЖУВ-
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
тОА ЗА КОШАРКАТА ТИ Е НА МЕСТО.сЕКОЈ КОШАРКАРСКИ КЛУБ ПОСАКУВА ДА ИМА ПОСЕТЕНОСТ НА НАТПРЕВАРИТЕ КАКО ВО КУМАНОВО.ПОЗДРАВ ОД ГЕВГЕЛИЈА-КК КОЖУВ-
Јој КуРајЈберу а тфој град е засакање ради Фришопинг стајл, толик базен до Вардар, мирис на смокфе по тротоари
Плус четрсе у сенку и покерашку летну седенку
поздраф нездраф ; )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ку Рајбер

Ку Рајбер

Полноправен Член
2 август 2013
71
59
18
39
Гевгелија
Јој КуРајЈберу а тфој град е засакање ради Фришопинг стајл, толик базен до Вардар, мирис на смокфе по тротоари
Плус четрсе у сенку и покерашку летну седенку
поздраф нездраф ; )

Повеќе би кажал казино стајл,базенот ни го нема веќе со години,а за смоквите.....еве овој месец е смоквијадата,цел град мириса на слатко од смокви :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,238
5,753
1,683
Disco


Нема баш многу луѓе, нема аеродром, има пристаниште ама нема бродови, има црква ама нема поп, нема интернет, вода има само ако стопиш снег, канализација е мислена именка, многу убави жени има на постери, низ фабриките се бркаат духови, ноќниот живот е малку тивок, тишината ја ремети понекој пингвин и морж...
Гритвикен љубави моја.
Каков е таков е - си го сакам.(inlove)
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Тивко е и мирно , чисто е , имаме гостопримство , имаме богата историја и традиција , се е блиску , високо е ...