1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Го сакам мојот град затоа што...

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Aleksis, 27 јули 2013.

 1. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Насловот кажува се. Јас си го сакам мојот град :

  -Затоа што е мал и удобен
  -Затоа што скоро сите меѓусебно се познаваме
  -Затоа што е мирно место за живеење
  -Затоа што луѓето се гостопримливи
  -Затоа што го имаме најубавото вино (ова ептен ми оди во прилог) :giggle
  -Затоа што тука се моите сакани и најблиски личности.
  -Затоа што можеш за пиеш кригла пиво за 70 ден :D

  А вие?
   
  На Сара.13, Sutrak, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Го сакам мојот град затоа што...е мој дом.
   
  На ZmajChe, Сара.13 и Aleksis им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Полноправен Член

  Зачленет на:
  8 јули 2013
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  33
  Го сакам мојот град затоа што:
  - Има се` што ми треба.
  - Во паркот ни се искршени светилките па можиме на мира да уживаме во темницата.
  - Скоро сите мои роднини се тука.
  - Се` е буквално блиску безразлика некој што ќе речи дека „неможи да стигни негде без такси зошто е далеку“
  - Имаме млади уметници кои седат наоколу низ градот и сликаат.
  И толку ми текнува за сега ...
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  - ради градскиот парк
  - ради чаршијата која сеуште има останато малку дух
  - Водно (населбата и планината)
  Ќе допишам уште
   
  На Anakin, La Bruha :) и DarkPassenger им се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Само поради тоа што се` ти е на 15 мин. максимум.

  Aleksis инаку и во Скопје има места каде можеш да пиеш кригла пиво за 60 ден. Пример у бифето на електро, у некои помали местенца што не се у центар и сл.
   
 6. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Сакам си га Куманоо затој што иамо најлуд дијалект
  најпосетеност у кошарку, сала фршти увек над 5 000
  Никој не се замара што збориф други за њега(читај пафнуеф сфи куде стигнеф)
  И да, затој што иамо најјак хумор и сатиру : )))
   
  На Prashina, Anakin, Хоуп* и уште 5 други им се допаѓа ова.
 7. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  ~Има најголемо и најубаво езеро.
  ~Тука се моите најблиски
  ~Охрид е мал град (тоа што јас најмногу сакам)
  ~И е мој дом
   
 8. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Го сакам мојот град затоа што е мој дом и за ништо не ја менвам Битола
   
  На bojan, Сара.13 и theowndemon им се допаѓа ова.
 9. Succubus

  Succubus Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 февруари 2012
  Мислења:
  562
  Допаѓања:
  835
  Си го сакам градот, затоа шо да излезеш од него ти е пола саат некаде (барем од местото дека ја живеам) и ти е погодно место за да идеш у планина, пример Осогово или од другата страна Плачковица.
  Си го сакам градот затоа шо е мал, ама повеќе би живеала во село.
  Си го сакам градот, ама 90% од луѓето не ги сакам. :D
  Има убави високи места дека можеш да се искачеш и да ги гледаш полињата со ориз, башка ќе се подружеш и со комарците, нели они фини дружељубиви инсекти се. :)
   
  На Сара.13 и Aquarius им се допаѓа ова.
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Јас може да набројам зошто не го сакам, а за сакање тешко.
   
  На 84 sk_Y ^_- и Lady* им се допаѓа ова.

Сподели: