Го сакам мојот град затоа што...

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Јас не го сакам, зашто 80% од луѓето се заробени во пусто турско, освен да трачаат и да чепкаат нос у 3 по полноќ на прозор, за да не пропуштат нешто, да чмаат со едно кафе од 40 денари во кафич цел ден и да коментираат кој какви штикли носи и ташна, да се излежаваат ко моржови и да кукаат како нема работа, не знаат друго.
Освен фактот дека во тој град живеат моите родители, некои од роднините, некои друшки од детството не сакам ама баш ништо друго.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider and The Tramp

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Затој што:

Освен Ирак и Авганистан, има само легање, кулирање, нема
смарање, нон стоп смејање, стално зезање, заебавање, кд се
напиеш има на астал играње, ако се курчиш следи тепање,
правење срање више мање, у оговарање без прашање убацување.

Има викање, драње, расправљање и сс сељаци ратување, кд
дојдев гости од страну-поштување, добри места како Етно
село покажување и сс убави цуре трипување.

Рачуни по кафане плаќање, па целу недељу цврсто штекање,
паре на заем нема давање. Такв е живот у наше имање.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,404
5,905
1,683
Disco
Затој што:

Освен Ирак и Авганистан, има само легање, кулирање, нема
смарање, нон стоп смејање, стално зезање, заебавање, кд се
напиеш има на астал играње, ако се курчиш следи тепање,
правење срање више мање, у оговарање без прашање убацување.

Има викање, драње, расправљање и сс сељаци ратување, кд
дојдев гости од страну-поштување, добри места како Етно
село покажување и сс убави цуре трипување.

Рачуни по кафане плаќање, па целу недељу цврсто штекање,
паре на заем нема давање. Такв е живот у наше имање.


А во која фавела се дешава ова?

Не. Не сум приврзам ни до маалото, релативно честите промени на местото на живеачка си го прават своето. Секаде ми е ок, зависи од рајата. Не бидува патриот од мене.
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
А во која фавела се дешава ова?

Не. Не сум приврзам ни до маалото, релативно честите промени на местото на живеачка си го прават своето. Секаде ми е ок, зависи од рајата. Не бидува патриот од мене.


Куманово :D
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Појќе не го сакам отколку што го сакам.
Ама ај да набројам нешто што е позитивно во градов.
На лето според мене е убаво во градов на 20 минути е Преспанско а на 40 Охридско.
Хммм не знам друго што е позитивно ево и се` е блиску максимум 20 минути ако не и помалку.:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13 and Aquarius

Sutrak

Нов член
17 февруари 2013
8
2
3
Го сакам Скопје(мојот град)зашто тука го поминав детството,ради моето семјество,ради Дебар Маало,Чаршијата,Гратскиот Парк,видиковецот на Водно од каде што погледот кон Скопје е прекрасен и на крај го сакам зашто овде е мојот дом и овде се чувствувам најубаво.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Го сакам зошто за него ме врзуваат убави спомени, личности..моите најблиски.
Го сакам зошто тука се родив.
Го сакам зошто тука за прв пат научив да возам велосипед.
Го сакам зошто тука прв пат паднав и си ја направив лузната на рака која и ден денес си ја носам.
Го сакам зошто тука се заљубив за прв пат.
Го сакам зошто мајка ми за прв пат ме гушна на ова тло.
Го сакам зошто првата болка во животот ја почувствував тука.
Го сакам зошто утрата се топли а ноќите ладни...
 
Z

Zlatkacka

Гостин
Го сакам мојот град затоа што и тој ме сака мене :)