1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Го сакам мојот град затоа што...

Дискусија во форумот 'Градови' започната од Aleksis, 27 јули 2013.

 1. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Јас не го сакам, зашто 80% од луѓето се заробени во пусто турско, освен да трачаат и да чепкаат нос у 3 по полноќ на прозор, за да не пропуштат нешто, да чмаат со едно кафе од 40 денари во кафич цел ден и да коментираат кој какви штикли носи и ташна, да се излежаваат ко моржови и да кукаат како нема работа, не знаат друго.
  Освен фактот дека во тој град живеат моите родители, некои од роднините, некои друшки од детството не сакам ама баш ништо друго.
   
  На Outrider и The Tramp им се допаѓа ова.
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Од село сум. :|
   
  На Primrose, Prashina, parvati и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Секоја вечер ни пее Цветанка :)
   
  На WomanInRed и Сара.13 им се допаѓа ова.
 4. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Затој што:

  Освен Ирак и Авганистан, има само легање, кулирање, нема
  смарање, нон стоп смејање, стално зезање, заебавање, кд се
  напиеш има на астал играње, ако се курчиш следи тепање,
  правење срање више мање, у оговарање без прашање убацување.

  Има викање, драње, расправљање и сс сељаци ратување, кд
  дојдев гости од страну-поштување, добри места како Етно
  село покажување и сс убави цуре трипување.

  Рачуни по кафане плаќање, па целу недељу цврсто штекање,
  паре на заем нема давање. Такв е живот у наше имање.
   
  На Aleksis, violetmoon, Сара.13 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  А во која фавела се дешава ова?

  Не. Не сум приврзам ни до маалото, релативно честите промени на местото на живеачка си го прават своето. Секаде ми е ок, зависи од рајата. Не бидува патриот од мене.
   
 6. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697

  Куманово :D
   
 7. Ана-Каренина

  Ана-Каренина Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  998
  Допаѓања:
  1,749
  Појќе не го сакам отколку што го сакам.
  Ама ај да набројам нешто што е позитивно во градов.
  На лето според мене е убаво во градов на 20 минути е Преспанско а на 40 Охридско.
  Хммм не знам друго што е позитивно ево и се` е блиску максимум 20 минути ако не и помалку.:D
   
  На Сара.13 и Aquarius им се допаѓа ова.
 8. Sutrak

  Sutrak Нов член

  Зачленет на:
  17 февруари 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  2
  Го сакам Скопје(мојот град)зашто тука го поминав детството,ради моето семјество,ради Дебар Маало,Чаршијата,Гратскиот Парк,видиковецот на Водно од каде што погледот кон Скопје е прекрасен и на крај го сакам зашто овде е мојот дом и овде се чувствувам најубаво.
   
 9. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Го сакам зошто за него ме врзуваат убави спомени, личности..моите најблиски.
  Го сакам зошто тука се родив.
  Го сакам зошто тука за прв пат научив да возам велосипед.
  Го сакам зошто тука прв пат паднав и си ја направив лузната на рака која и ден денес си ја носам.
  Го сакам зошто тука се заљубив за прв пат.
  Го сакам зошто мајка ми за прв пат ме гушна на ова тло.
  Го сакам зошто првата болка во животот ја почувствував тука.
  Го сакам зошто утрата се топли а ноќите ладни...
   
 10. Zlatkacka

  Zlatkacka Гостин

  Го сакам мојот град затоа што и тој ме сака мене :)
   

Сподели: