Гел за туширање или обичен сапун за тело?

Mameha

Староседелец
9 јуни 2013
365
819
1,103
Вселената
Гел за туширање. Сапун користам само кога раце мијам. :)
Најчесто коритстам гелови од орифлем. Не знам убави ми се. :)
 

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Прво со сапун Nivea или Dove .
После то или во купка или гел за туширање .
Не можам ако не се измијам со сапун , иам мрсничка кожа не ми ја вади гело за туширање .
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
274286_l.jpg
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
ShotType1_328x328.jpg

Има 250 ml и би ми траел подолго ако не се бања и жена ми со него :)
Многу убаво мириса(исто како str8 oxygen парфемот/колонска вода), долго трае, кожата е мека, милина :)
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,525
14,437
1,683
Таму каде што треба
Го користам овој гел за туширање веќе подолго време и сум презадоволна од мирисот и тоа што не ја прави сува кожата.
994458_830092783675408_3110299536583635157_n.jpg
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Сапун,по можност домашно направен со сода и н парфимиран.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Сапун,по можност домашно направен со сода и н парфимиран.

Дома се прави од свинска кожа и жива сода,а како би го напарфемирала,незнам,и тоа се вика свински сапун.А може би има и друг начин на правење сапун?