Гел за туширање или обичен сапун за тело?

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Само со сапун, од едноставна причина шо геловите ми мирисаат само во моментот на туширање (освен тие од Викториа Сикретс) и тоа ме нервира. Али после туширање млеко за тело обавезно зата што ми е сува кожата ако не ставам млеко за тело, ја навикнав уште пред 7-8 години така :zelen А кога ги имав тие од Викториа Сикретс имав вакви
AAAAAmSQroYAAAAAANlK3Q.jpg

42761827_1.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Scars

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Се туширам со гел. Но мириса само кога се бањаш, и поле ашшш мирис....:x

Кој би ми го препорачале за машки гел или сапун што и после бањање мириса? Ајде женски вие се разбирате, препорачајте ми некој, или продавница од кај да купам.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Користам гелови за туширање, моментално го користам овој
lagoon-shower-gel.jpg
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Наравно гел, сапун користу за миење лице и руке
Овј ми е најјак од сфи !​
AXP-12oz-SG-Excite-NEW.jpeg
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Гел, зашто сапунот ми ја суши кожата.
Едно време имав ритуал, прво со сапун ( она бебешкото со девојче што се бања на опаковката) па со гел, ама баталив.
Сум користела секакви гелови, Фа, Палмолајв, Нивеа, од Авон... и пошто јас сум фрик за туширање моментално користам од КАМ појма неам како се вика, 750 мл е, 85 денари од мед и млеко и ептен ми прави кејф. Убаво мириса и што е најбитно го задржува мирисот и откако ќе се истушираш, што искрено со многу поскапи гелови не било така, ми одговара на кожата и е економично.

И машките гелови ми се многу поубави. Дечко ми користи Адидас веќе една година и порано знаев да си се туширам и со тој :D
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Koристам гелови за туширање,секакви ама овие ми се едни од поомилените
 

Female

Староседелец
18 јануари 2013
125
183
1,043
In your thoughts!
Гел за туширање е мојот избор дефинитивно.
Моментално имам еден од Авон, а инаку често ги менувам, скоро сите ги имам испробано. И од Орифлејм, и Фа, Нивеа, Палмолив, Фелче азура(ако се пишува вака), Бекутан и др.
Сега сакам да се задржам на еден што ќе мириса летно и свежо и да го користам цело лето без да го сменам.
Исто и на лето употребувам млеко за тело, ама тоа е друга тема.