1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гел за туширање или обичен сапун за тело?

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Marrie, 17 февруари 2012.

 1. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Јас сум за гел за туширање, обичниот сапун ја суши кожата. Ваше мислење?
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Ова...
  [​IMG]
   
  На Marrie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Гел за туширање
   
 4. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  [​IMG]Прекрасен е и за лице и за тело. А користам и гел за туширање ама пилинг си е пилинг кој сака нека каже :mstickle
   
  На Furby, Mia и Marrie им се допаѓа ова.
 5. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  3 во 1 , башка според мене најдбро е [​IMG]
   
  На Marrie и Hexasto им се допаѓа ова.
 6. Minella

  Minella Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  171
  Гел за туширање ем убаво си мирисаш , ем мека кожа,а сапун никако само како мала сум користела :igra
   
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Дефинитивно гел за туширање, сапун ниту сум користила, ниту сакам да користам :)
   
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,527
  Се согласувам дека сапунот jа суши кожата... Гел за туширање! И тоа најчесто од Авон:
  kupka.png kupka2.png
   
  На Stojne и street_chic им се допаѓа ова.
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Гел за туширање.
   
 10. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  И мене геловите за туширање ми се подобри од сапуните. Сапуниве ми ја сушат кожата и постојано ми се чини кожата ќе ми пукне ако мрднам :D
  Моментално го користам овој
  [​IMG]
   
  На Scars и Mia им се допаѓа ова.

Сподели: