1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врска со Ром/ка - да или не?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Bum-Bum, 30 јули 2013.

1. Saladin

Saladin Unbaised
    Член на администрација

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,993
    Допаѓања:
    9,620
    Намера?

Нешо тука не ми штима...

2. Furby

Furby Полноправен Член

Зачленет на:
    26 јуни 2013
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    92
    Друго е да сакаш друго е да си имал вејче нешто , можам да го замислам некој наш со некоја од чоколадните кај шо се запознава и кај шо му прај муабет со нејзинио акцент, дури и текст си имам смислено : Аааааај да се препознајме , како се викаш ? Сеада ...а ти ? Јас за тебе ке се викам Северџан ....:patosсамо за да те легнам

На Podem му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lena

Lena Poétesse

Зачленет на:
    12 октомври 2012
    Мислења:
    4,151
    Допаѓања:
    7,677
    Незнам имаше слична тема на оваа и мислам дека имам одговорено нешто слично.
    Ако во некого гледам човек,било циган,албанец,црнец или кинез и ми се допаѓа
    внатрешното што го има во себе,ми се допаѓаат други за мене лично битни карактеристики нема многу да ми прави разлика боја на кожа,националност или возраст.
    Затоа што во луѓето не го гледам она што нивното тело го претставува.Нормално и тоа ми помага да донесам важни заклучоци за личноста која стои пред мене,но не се основам само на изгледот,зашто во суштина сите сме исти.

Само ќе треба да се расправам со фамилијата ми,но тоа исто не ќе е проблем.
    Ако ме прифаќаат мене каква сум и се среќни кога јас сум, ќе го прифатат и мојот партнер.

На Luckky и Prashina им се допаѓа ова.
  4. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,878
    Не, неам никакфу намеру, али ако ми се укаже прилика за добар и јак хард кор секс, ДА : )
    Да си признам иам фатено за гз у седмо едну циганку,ама не праву него онија што збориф нашински, кавурски цигани што ги викамо
    : ) Цфрсто истртено подигнато гзеееееее : )))

На Furby му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Furby

Furby Полноправен Член

Зачленет на:
    26 јуни 2013
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    92

Ај тогаш че ти кажам една смешка татко ми шо ја кажуваше со некоја џупка кај нас во една кафана шо поминувала и еден пијаница шо и искоментирал :

Види ја каква е , да и го бувнам еднаш па да ми гори огно дома цела зима....
    И џупкава му се свртила : Леле па ако ти го бувни мажот ми кујчата че ти се запали :patos

Цела кафана :patos:patos:patos

На scarstone, МиГ 21 и parvati им се допаѓа ова.
  6. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    никогаш со ѓупка

7. Podem

Podem Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    360
    Допаѓања:
    355
    Се додека се прават сеуште вакви муабети, е јасен доказ дека овај народ не е спремен за европски начин на живот и дека живее доста векови уназад.
    Америка,Европа може да ви биде само неостварен сон на јаве. Да би рекол некој,во САД врска со црнец/црнкиња, не само што ќе добиете пријава за расна дискриминација, туку и ќе одлежете некое време во затвор и ќе одите на часови дека и тие се исти како нас и нема човек-почовек-најчовек во однос на бојата на кожата. Да,велат дека ромите биле прљави,нечисти, гнасни и останати стереотипи.
    Како македончето кога поти има мирис на парфем, кога моча цвеќе никнува а кога кака врбите цутат?
    Еве, пример дека и македончето знае да се испрља и тоа добро:

(пивофест,2012)

Прљав човек не е ром. Не е македонец. Не е албанец, турчин, грк, бугарин...
    Прљав човек е оној кој не држи хигиена!

На Bum-Bum и Aquarius им се допаѓа ова.
  8. The_Mayor

The_Mayor Фраер од пелени

Зачленет на:
    18 март 2012
    Мислења:
    2,837
    Допаѓања:
    6,520
    Ѓупките од типот на Бионсе и Риана не кореспондираат на нашиве простори, залудно ги крштеваат Касандра, Роналда и Ребека.
    Колку ти е фетиш прашањево, еве и јас адекватно на твоето да прашам: колку си тешка?
    Инаку не сум бил а и немам намера.

На Furby му/ѝ се допаѓа ова.
  9. The_Mayor

The_Mayor Фраер од пелени

Зачленет на:
    18 март 2012
    Мислења:
    2,837
    Допаѓања:
    6,520
    Ако не се фотошопирани пушти да видам, ама постирај од албумите самер 2013та

10. ComputerService

ComputerService Истакнат Член

Зачленет на:
    29 јануари 2013
    Мислења:
    446
    Допаѓања:
    240
    Видете сеа мое мислење.

Иднината не знаеме што може да ни донесе што би рекол јас (Животот е единствен крвав и трнлив пат до СМРТА!)
    Ние сеа се додека сме млади се надеваме на се и сешто, дека ке се ожениме со нај убавата девојка, ке бидеме полни пари, ке имаме добра работа.... но за жал тоа сеуште е сон, многу многу сака за да се исполни тој сон, што дури кога ке размислиш подлабоко, кога ке си ја видиш ситуацијата сваќаш дека тоа не е возможно, сеа што сакам да кажам, кога ке направиш 30 и некоја година, не женет, невработен, сам си дома.... ке сватиш дека тешко е да си без човек(жена дома) кога некој ке ти рече има една ромка сака да се мажи, нема ни да размислиш, одма ке прифатиш(како што е случајот со албанките :)).
    П.с и ромите се луѓе од крв и месо...

Сподели: