1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врска со Ром/ка - да или не?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Bum-Bum, 30 јули 2013.

 1. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Намера?

  Нешо тука не ми штима...
   
 2. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92
  Друго е да сакаш друго е да си имал вејче нешто , можам да го замислам некој наш со некоја од чоколадните кај шо се запознава и кај шо му прај муабет со нејзинио акцент, дури и текст си имам смислено : Аааааај да се препознајме , како се викаш ? Сеада ...а ти ? Јас за тебе ке се викам Северџан ....:patosсамо за да те легнам
   
  На Podem му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Незнам имаше слична тема на оваа и мислам дека имам одговорено нешто слично.
  Ако во некого гледам човек,било циган,албанец,црнец или кинез и ми се допаѓа
  внатрешното што го има во себе,ми се допаѓаат други за мене лично битни карактеристики нема многу да ми прави разлика боја на кожа,националност или возраст.
  Затоа што во луѓето не го гледам она што нивното тело го претставува.Нормално и тоа ми помага да донесам важни заклучоци за личноста која стои пред мене,но не се основам само на изгледот,зашто во суштина сите сме исти.

  Само ќе треба да се расправам со фамилијата ми,но тоа исто не ќе е проблем.
  Ако ме прифаќаат мене каква сум и се среќни кога јас сум, ќе го прифатат и мојот партнер.
   
  На Luckky и Prashina им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Не, неам никакфу намеру, али ако ми се укаже прилика за добар и јак хард кор секс, ДА : )
  Да си признам иам фатено за гз у седмо едну циганку,ама не праву него онија што збориф нашински, кавурски цигани што ги викамо
  : ) Цфрсто истртено подигнато гзеееееее : )))
   
  На Furby му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Furby

  Furby Полноправен Член

  Зачленет на:
  26 јуни 2013
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  92

  Ај тогаш че ти кажам една смешка татко ми шо ја кажуваше со некоја џупка кај нас во една кафана шо поминувала и еден пијаница шо и искоментирал :

  Види ја каква е , да и го бувнам еднаш па да ми гори огно дома цела зима....
  И џупкава му се свртила : Леле па ако ти го бувни мажот ми кујчата че ти се запали :patos

  Цела кафана :patos:patos:patos
   
  На scarstone, МиГ 21 и parvati им се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  никогаш со ѓупка
   
 7. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355
  Се додека се прават сеуште вакви муабети, е јасен доказ дека овај народ не е спремен за европски начин на живот и дека живее доста векови уназад.
  Америка,Европа може да ви биде само неостварен сон на јаве. Да би рекол некој,во САД врска со црнец/црнкиња, не само што ќе добиете пријава за расна дискриминација, туку и ќе одлежете некое време во затвор и ќе одите на часови дека и тие се исти како нас и нема човек-почовек-најчовек во однос на бојата на кожата. Да,велат дека ромите биле прљави,нечисти, гнасни и останати стереотипи.
  Како македончето кога поти има мирис на парфем, кога моча цвеќе никнува а кога кака врбите цутат?
  Еве, пример дека и македончето знае да се испрља и тоа добро:

  (пивофест,2012)
  [​IMG]

  Прљав човек не е ром. Не е македонец. Не е албанец, турчин, грк, бугарин...
  Прљав човек е оној кој не држи хигиена!

   
  На Bum-Bum и Aquarius им се допаѓа ова.
 8. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Ѓупките од типот на Бионсе и Риана не кореспондираат на нашиве простори, залудно ги крштеваат Касандра, Роналда и Ребека.
  Колку ти е фетиш прашањево, еве и јас адекватно на твоето да прашам: колку си тешка?
  Инаку не сум бил а и немам намера.
   
  На Furby му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Ако не се фотошопирани пушти да видам, ама постирај од албумите самер 2013та
   
 10. ComputerService

  ComputerService Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2013
  Мислења:
  446
  Допаѓања:
  240
  Видете сеа мое мислење.

  Иднината не знаеме што може да ни донесе што би рекол јас (Животот е единствен крвав и трнлив пат до СМРТА!)
  Ние сеа се додека сме млади се надеваме на се и сешто, дека ке се ожениме со нај убавата девојка, ке бидеме полни пари, ке имаме добра работа.... но за жал тоа сеуште е сон, многу многу сака за да се исполни тој сон, што дури кога ке размислиш подлабоко, кога ке си ја видиш ситуацијата сваќаш дека тоа не е возможно, сеа што сакам да кажам, кога ке направиш 30 и некоја година, не женет, невработен, сам си дома.... ке сватиш дека тешко е да си без човек(жена дома) кога некој ке ти рече има една ромка сака да се мажи, нема ни да размислиш, одма ке прифатиш(како што е случајот со албанките :)).
  П.с и ромите се луѓе од крв и месо...
   

Сподели: