Врска со Ром/ка - да или не?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Абе врску да иам строго не, али секс анал да фршти и у розефко тиииит да, би сакаја
Сфака циганка има добро гзе, комај сфака е презгодна, такој да некој секс да лупну сс циганку би се нафатија, али скришно
И би гу избањаја џоа бебе прво, бекутан работа : )

Па на ручак ја обожавам да поју, нели да зему циганку : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21 and Bum-Bum

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
^Секс со ромка носи среќа 7 години :D

Врска не би имала, ама никогаш не вели никогаш, не знаеш што ти носи животот.
И не мислам ништо лошо за нив, баш се забавни и музикални.
Прљави биле. Немој некој наш да ти ги соблече патиките па да видиш што е миризба. Баш во Ск имав комшивка ромка и секој ден переше нешто и само чистеше. Генералки секој ден по 3 пати.
А и од ромките има убави девојчиња. И сите се згодни со убави облини.
Сега јас лично не сакам не дека е ром, него општо не сакам врски со луѓе од други националност и религии. Така сега мислам, па ќе видиме понатаму.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Јас на врските гледам од друг аспект.
Треба да си во врска со некој што те прави среќен. Некој што те исполнува на сите полиња. Секс, друштво, подршка... Ако се’ тоа ми го дава некоја која е „по нашки кажано“ ЃУПКА. Зошто да не сум во врска со неа?
А народот...народот секогаш ќе зборува, ако не зборува за националноста на твојата партнерка ќе зборува за тоа како се облака, ќе зборува за тоа како се однесува... Тие секогаш ќе си најдат за што да зборуваат.
Погоре МериСелест напомна дека не секој е подготвен да ги слуша муабетите на околината.
- јас на тоа би рекол „Не секој е доволно сигурен во себе, па другите му се потребни за подршка.

Сега кога зборувате за нечистите роми, за оние кои питаат... Почекајте малку... мислите сите се такви? Ти секако...имаш некој критериум кој треба да биде исполнет за да бидеш со некого во врска. Дали е тоа изглед. Дали е тоа карактер.. Си знаеш ти самиот...

Имам едно прашање до сите:
Имаш да бираш, помеѓу Ром, кој те шармира на секое поле. Те опсипува со нежност и внимание. Ти дозволува да го запознаеш небото(поетски кажано). Не те навредува, не те напнува...
Наспроти него, имаш човек од иста вера, кој со тебе е само физички. Не ти посветува внимание доволно. Не е тука за тебе кога ти се плаче. Понекогаш на нервоза знае и да те удри.
Кого ќе избереш?
Оној од иста вера, само затоа што народот така кажал?
....Јас не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby and Luckky

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
До сега имам сретнато на форумов теми за врска со некој од друга вера,националност,но тука се споменуваат Турци,Алнаци и Босанци.Никој од нас не ги спомнува Ромите па затоа моето прашање е дали вие би биле во ваква врска,дали би одобриле ваква врска доколку има вашето дете или не?
Оваа тема ја оделив посебно затоа што за Ромите важат стереотипите дека се гаден,прљав народ дека крадат и затоа што се што е лошо се споредува со нив . :D

vo nestoto od ova sto spomna ima vistina primer deka se gnasen narod, smrden i baska po toa sto se poznati po kradenje.
nego koga stanuva zbor za Gjupka (ciganka), nemama predrasudi ako e dobra i ubava sekako deka bi se omrsil so nea ;), ima i kaj niv sto se dobri stegnati bas onaka top ama samo za kratka vrska :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby and Bum-Bum

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Абе врску да иам строго не, али секс анал да фршти и у розефко тиииит да, би сакаја
Сфака циганка има добро гзе, комај сфака е презгодна, такој да некој секс да лупну сс циганку би се нафатија, али скришно
И би гу избањаја џоа бебе прво, бекутан работа : )

Па на ручак ја обожавам да поју, нели да зему циганку : )

Ами како да немале ѓупките убави газина...
Ти си се помешал со црнките на пример Коби Брајан, Фифти Цент, Паф Деди и др. А во темава за ѓупци се прајт муабет како Амди Бајрам, Шабан Селиу, Ферус Мустафов и други.
И немој да речиш дека е исто, зошто исто и ристо не е исто .!.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Интересен ми е муабетот кога некому ќе му спомнеш ром/ка, веднаш ги поврзува со оние „чергари“ кои просат по улици/станови. И тоа дека ромите биле мрзливи/неработници.
Знам дека сум малку вон темата, ама ај да се вклучам малку со тоа што го рече Аркантос, е дека во врска е најбитно да си среќен и личноста покрај тебе да те прави среќен. Ако предрасудите те прават несреќен, тогаш жалам... thou art barking in a wrong tree. Тоа не би го нарекол несреќа - за нешто што нит си пробал, нит знаеш.
 

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Ами како да немале ѓупките убави газина...
Ти си се помешал со црнките на пример Коби Брајан, Фифти Цент, Паф Деди и др. А во темава за ѓупци се прајт муабет како Амди Бајрам, Шабан Селиу, Ферус Мустафов и други.
И немој да речиш дека е исто, зошто исто и ристо не е исто .!.

Сакаш да ти постирам слики од убај џупки овде на фејзбук ?
Ама не ти откривам идентитет во случај да сакаш да си ја фатиш некоја(shake)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pilot

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ами како да немале ѓупките убави газина...
Ти си се помешал со црнките на пример Коби Брајан, Фифти Цент, Паф Деди и др. А во темава за ѓупци се прајт муабет како Амди Бајрам, Шабан Селиу, Ферус Мустафов и други.
И немој да речиш дека е исто, зошто исто и ристо не е исто .!.

Амди и остала компанија су мушки : ) ја збору брат за њини унучиња, керкееее : ) за женски збору ја брат
У Охрид ако не су ви згодни циганке, куде нас су лепотице плус јако гзе цице и тесно половинче
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Furby

Furby

Полноправен Член
26 јуни 2013
96
92
18
32
Амди и остала компанија су мушки : ) ја збору брат за њини унучиња, керкееее : ) за женски збору ја брат
У Охрид ако не су ви згодни циганке, куде нас су лепотице плус јако гзе цице и тесно половинче

А си бил досега со џупка или само имаш намера?