Врска со Ром/ка - да или не?

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
^Албанија ко гнездо за жени да е :D
Туку ја не би била не можам не сум педантна ама толку многу прљавштини на едно место не можам да поднесам иначе немам гад од нив израснав со една таква девојка ко сестра ми беше, ама да би била со нив не! :)


Потомците на Хунзите немаат против да се женат и да оплодат шиптарки од албански села кои госпо, алах и кришна ги заборавиле уште пред крстоносните војни.
Со ѓупки им е некако незгодно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: scarstone and Хоуп*

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Никогаш не вели никогаш , можно е да се искуси таква љубов така што мозокот ќе вришти за стоп а срцето ќе грее за уште ...
Никогаш не се знае , можеби ... Ама чисто од љубопитност не би пробал сигурно . :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Многу го изнадрвивте со тоа ѓупки,ромки и незнам какви бои на кожа кај луѓе. Нашето опшство сеуште е такво,секој со своето, та се тера каурин со каурка, ѓуптин со ѓупка,ром со ромка, турчин со турчинка, албанец со албанка. Е, сеа баш последниве години нешто изведуваат демек “идиме до пустец по жена, наши се тие ама во албанија живеат“. Кич лага, па се гледа фаца и јазик и обичаи дека и се албански туку од пуста желба за каблоска тв,компјутер,интернет,кујна модерна ќе се омажи со некој пцовисан заостанат мрсулав селанец што едвај собрал 500 евра да претрча до албанија.

Пак ќе речам, овде ви е смешно,ама појдете во некоја поголема земја, ете пак ја земам пример америка (сад) повеќе од нормално е на работа колегите да ви се кој со коси очи, кој црна кожа, кој црвен, кој син...и браковите измеѓу се нормални и треба да се нормални.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Сите кога ке помислат на ромите веднаш на памет им доаѓа „валкани, не културни, лажат, крадат“. Во Македонија имаме 40% роми, но не значи дека сите роми се исти. Има роми што навистина се школувани, чисти и културни. И ромите знаат да работат и да бидат културни. Можеби на улица има многу роми што просат, е тие се бетер од роми, тие можеш да ги наречеш „цигани“ бидејќи не се способни да работат, способни се само да просат. Но некој роми навистина успеале во животот, имаат куќи како и Турците, Албанците, Македонците итн. Живеат исти живот како и другите.
Што се однесува до врска..Зошто да не? Секако нема да бидеш со ром кој е валкан не културен и друго, туку ќе бидеш со некој кој е културен и школуван, а другите ќе ти се смеат види го/ја со ром оди нели се страми? Кога ќе се заљубиш не се гледа која вера е, годините. Сакам да кажам и ромите се луѓе ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Kaква Ромка познавам, магистер на науки, има стил, знае провокативно да се облече, фаца феноменална, онака ситна 1,65 висока, да ја грабниш и да бегаш :D
Ама немавме контакт освен на фб, студира во странство и ви викам појака е од оние моделите на фешн тв, само нема долги нозе еве.
за таа би откажал религија ко од шала, нормално и она си е поопуштена.

со други сум немал никаков контакт, ниту виртуелен.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MacedonishQueen