Вицови

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Седи рибар на брег од едно езеро и лови риба. Му приоѓа еден човек и го прашува:
- И, како оди ??
- Одлично !! Уловив крап од 20 килограми.
- Прекрасен улов. Но, да се претставам, јас сум чуварот на ова езеро, а овде риболовот е забранет.
- А јас господине сум најголемиот лажго меѓу рибарите.

:rofl
 

kizzo

Истакнат Член
14 јануари 2013
827
1,328
93
Скопје-Ченто
www.idadija-inz.com.mk
Трпе оди во бањата, се јавува на домашниот телефон, Трпана крева и со шепот и вели:
- Мила, те сакам.
Излегува Трпе од бањата и ја прашува Трпана:
- Драга, со кого разговараше на телефон?
А таа му одговара:
- Со една пријателка.
 

S.B.

Активен Член
3 декември 2012
73
144
33
30
Прилеп
Дечкото гробар: Maче кај си ?
Девојката: Еве дома
Гробаров: Ај ке дојдам ке те соберам да шетаме негде
Девојката: Па нели колата ти е на мајстор?
Гробаров: Па ке идеме со оваа од работа што ми е...
Девојката: Аууууууууууу не се возам ја у таа кола
Гробаров: МОРИ ГЛУПАЧО ЛУЃЕ УМИРААТ ДА СЕ ВОЗАТ У ТАА КОЛА ТИ НЕЈКЕШ !:rofl:rofl:rofl
 

kizzo

Истакнат Член
14 јануари 2013
827
1,328
93
Скопје-Ченто
www.idadija-inz.com.mk
американец, англичанец и македонец се фалат чија жена е најсексипилна.
кога ќе ја прегрнам мојата, -се фали американецот, -си ги фаќам рамењата. не сатоа што е многу слаба, туку затоа што е елегантна!
а пак мојата, -се меша Англичанецот, -кога јава коњ, нозете и удираат на земја!но не затоа што коњот е многу низок, туку затоа што нозете и се ногу долги.
нашинецот си мисли - (ако ја прегрнам мојата-не можам да ја опфатам, а ако се качи на коњ ќе го прекрши), па рекол:
наутро кога ќе станам го кревам ќебето и ја плескам мојата во задник. нејзиниот задник почнува да се тресе и да се тресе се додека не се вратам од работа. но не затоа што не е стегнат, туку толку ми е работното време !
:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:rofl:roflв
 

kizzo

Истакнат Член
14 јануари 2013
827
1,328
93
Скопје-Ченто
www.idadija-inz.com.mk
Закаснил Исус на тајната вечера, гледа журка ненормална, голи жени играат по маси...
- А бе, што е работава?
- Јуда направил добар бизнис, па части.


Малиот Трпе го прашува деда си.
- Дедо, сакаш студентка да имаш за жена?
- Е, а кој не би сакал.
- Е па запиши ја баба на факултет!
 
  • Like
Реакции: Saladin, 4FUN and Trajche

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Правила за маалски фудбал:
1. Мечот е завршен ако играчите се уморни.
2. Нема судија.
3. Ќе има пенал само ако повредениот играч пцува многу и се жали на повреда.
4. Вообичаен резултат: 10-9.
5. Ако го навредите сопственикот на топката, тој може да си ја земе и да си иде дома, а мечот ќе заврши.
6. Најдебелото дете секогаш е голман..