Ваши фотошоп креации | Црнобело Форум

Ваши фотошоп креации

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
нема туторијал
се е рачно направено
и тоа во паинт шоп про 6 од 1998 година
со тој работа се ручно
 

3pi0

Староседелец
25 февруари 2012
246
275
1,063
Скопје
akkprosport.mk
нема туторијал
се е рачно направено
и тоа во паинт шоп про 6 од 1998 година
со тој работа се ручно
Муабетот ми беше да направиш туторијал како да се направи реален меур...
Но очигледно неќеш да го споделиш твоето знаење со други...
Нема везе, ќе се снајдеме...
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
овие ги правев во еден програм наречен Калејдоскоп - дело на Astrostoper
ѕирнете тука http://astrostoper.blog.mk/2011/03/20/sharajki-kroz-mojot-star-kompjuter-1/ 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Дајте нови креации, кога не правиме барем да гледаме. :D
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
24
Куманово
јако јако!!
но ке даеш туторијал или да се малтретирам да барам низ нет :D

Тука имаш еден куп туторијали, види кој највеќе ти се допаѓа и направи ги меурите ;)

http://www.photoshopwebsite.com/photoshop-tutorials/35-beautiful-bubbles-photoshop-tutorials/
http://www.photoshopstar.com/graphics/creating-real-looking-soap-bubbles/