1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ваши фотошоп креации

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од важна, 14 февруари 2012.

 1. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  јако јако!!
  но ке даеш туторијал или да се малтретирам да барам низ нет :D
   
 2. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  нема туторијал
  се е рачно направено
  и тоа во паинт шоп про 6 од 1998 година
  со тој работа се ручно
   
 3. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Муабетот ми беше да направиш туторијал како да се направи реален меур...
  Но очигледно неќеш да го споделиш твоето знаење со други...
  Нема везе, ќе се снајдеме...
   
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Astrostoper

  Astrostoper Активен Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  249
  доста ме рекламишеш морииииииииииииии:igra
   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Дајте нови креации, кога не правиме барем да гледаме. :biggrin
   
 7. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Може линкче од туторијалот за вампирчево ?
   
 8. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Тука имаш еден куп туторијали, види кој највеќе ти се допаѓа и направи ги меурите ;)

  http://www.photoshopwebsite.com/photoshop-tutorials/35-beautiful-bubbles-photoshop-tutorials/
  http://www.photoshopstar.com/graphics/creating-real-looking-soap-bubbles/
   
 9. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  429
  Допаѓања:
  886
  Не го правев јас ама јас сум на слика :D

  [​IMG]
   
  На gabi96 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Рипер :D
  Ова е темплејт.. (:|
  [​IMG]
  А ова е мое xD
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   

Сподели: