Брада како стил

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
DiscoБи ги замолил форумските дами да се изјаснат кој стил повеќе им се допаѓа, Вехаби брада, модна сезона лето 2013 или Равна Гора стајл, касна есен 2014.
Не би било лошо да знам за да ги зголемам своите заводнички можности, фала однапред:)
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
Дефинитвно брада,не затоа што е ИН,туку затоа што изгледа добро и секси :)
Погледов само на момци со брада ми застанува.
Но не секаква.
Оние во италијански стил не,три дена брада исто не,вахаби(ретка брада исто не).
Повеќе нешто рокерски-металски стил.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Е тука, сѐ што е претерано не чини. Ваквата брада остај што создава потешкотии, туку е и многу нехигиенска...
Абе што разбирамо ми около браду, битно да се прати американска дип шит култура.Устфари они га украле стил од наши војводе кои немале бикче по планине док се криле од турци и тајно гу праиле мапу на слободну Македонију
: ) Комотно може љиљаци и друи пештерски цицачи да жииф у туј браду
 
  • Like
Реакции: Аркантос

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,541
1,133
Е јас спаѓам во оние девојки кои не сакаат брада кај машко. Според погоренапишаните мислења гледам мал е процентот.
Незнам зошто, ни ми се секси ни привлечни ни ништо, па колку и да му се средени брадите. Плус нервира бакнеж пропратен со боцкање од тоа влакната.
 

Змејче

Незапирлива
14 јули 2013
1,193
2,423
1,123
брадата е груба, секси е и претставува симбол на машкост. На некои им годи, а на некои не. Јас ја сакам кратка, зошто кога водам љубов уживам во нејзиното боцкање, така се' повеќе и повеќе ме возбудува... (wasntme)
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
27
Брадата е симбол на машкост и по мое мислење женско не треба да има удел во одлуката за тоа дали да се расте долга или не.
Околу хигиената, живи глупости, кога суканици може да се оддржуваат чисти и негувани, може и брада :)
 
  • Like
Реакции: malo and Lena

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Јас кога сум мазен незнам зошто ич не ми е убаво
јас сум за брада