1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брада како стил

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  [​IMG]

  [​IMG]
  Би ги замолил форумските дами да се изјаснат кој стил повеќе им се допаѓа, Вехаби брада, модна сезона лето 2013 или Равна Гора стајл, касна есен 2014.
  Не би било лошо да знам за да ги зголемам своите заводнички можности, фала однапред:)
   
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Само маж со една од брадиве признавам! :D
  [​IMG]
   
  На Intense и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Дефинитвно брада,не затоа што е ИН,туку затоа што изгледа добро и секси :)
  Погледов само на момци со брада ми застанува.
  Но не секаква.
  Оние во италијански стил не,три дена брада исто не,вахаби(ретка брада исто не).
  Повеќе нешто рокерски-металски стил.
   
  На malo и Хептаграм XI им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  tumblr_mlw211AV711s7aahko1_1280.jpg tumblr_mjq4lip6ZS1qfb46yo1_500.png tumblr_mledohxDyF1rsam5qo1_400.jpg tumblr_mdc2l9TEft1qec5hfo1_500.jpg tumblr_mec784O1QV1r8o7jzo1_500.jpg tumblr_mf3r13uKOi1qe0lqqo1_500.png tumblr_lvfholTBlc1r70l3do1_400.jpg tumblr_lvg7xtnK2K1qzebeco1_500.jpg tumblr_m1bo61tD4h1qzw4dvo2_500.jpg
   
  На Lena и Solstice им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Абе што разбирамо ми около браду, битно да се прати американска дип шит култура.Устфари они га украле стил од наши војводе кои немале бикче по планине док се криле од турци и тајно гу праиле мапу на слободну Македонију
  : ) Комотно може љиљаци и друи пештерски цицачи да жииф у туј браду
   
  На Аркантос му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Е јас спаѓам во оние девојки кои не сакаат брада кај машко. Според погоренапишаните мислења гледам мал е процентот.
  Незнам зошто, ни ми се секси ни привлечни ни ништо, па колку и да му се средени брадите. Плус нервира бакнеж пропратен со боцкање од тоа влакната.
   
 7. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  брадата е груба, секси е и претставува симбол на машкост. На некои им годи, а на некои не. Јас ја сакам кратка, зошто кога водам љубов уживам во нејзиното боцкање, така се' повеќе и повеќе ме возбудува... (wasntme)
   
 8. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Брадата е симбол на машкост и по мое мислење женско не треба да има удел во одлуката за тоа дали да се расте долга или не.
  Околу хигиената, живи глупости, кога суканици може да се оддржуваат чисти и негувани, може и брада :)
   
  На malo и Lena им се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Јас кога сум мазен незнам зошто ич не ми е убаво
  јас сум за брада
   

Сподели: