1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брада како стил

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Воопшто не ми се допаѓа брада,а ниту бркови сакам кај мажите.Сакам убаво бричено тазе лице,па да можеш да го изљубиш колку и како сакаш,а не со боцки како ешко таралешко ренде да се сторам.Секси е малку подрасната,или три ,четири дена небричена брада,ама тоа за гледање,а не е за консумирање.
   
 2. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Желба ми беше уште од мал да носам брада. И многу рано почнав да носам, односно од кога ми порасна доволно густа брада за дотерување јас носам брада!
  Почнав уште од втора година средно да ја цртам со жилет. Меракот беше голем. Потоа носев долга брада,па пак уметнички цртана, па Van Dyke, па само козја брадичка, па повторно долга без долниот дел на вратот што е.... Луѓево ме препознаваат по тоа и следат жестоки реакции кога ќе се избричам потполно:nah
  :rofl
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Си носам несакам некое долго брадиште туку така средно краткичко :sram
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
  Кул ствар особено за зимно време.(y)
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,729
  Допаѓања:
  759
  Имам другари со бради , незнам како можат да ја трпат , секогаш им викам дека ќе им залепам мастика ама никако не ми оди :p (wave)...
  Никогаш не сум носел и нема ни да носам ,секој ден си се бричиме :kafe
   
 6. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  јас брада неможам да поднесам
   
 7. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  тасма се неам избричено едно добри 10години
  онака кратка брадичка си носам


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  99
  Bas mi e simpaticna bradata. Nekako poubav izgled dobiva celo lice
   
 9. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  29
  Јас од што морам, немам брада :( се прашувам какви се машките што се бричат постојано во женски очи?
   

Сподели: