Брада како стил

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Воопшто не ми се допаѓа брада,а ниту бркови сакам кај мажите.Сакам убаво бричено тазе лице,па да можеш да го изљубиш колку и како сакаш,а не со боцки како ешко таралешко ренде да се сторам.Секси е малку подрасната,или три ,четири дена небричена брада,ама тоа за гледање,а не е за консумирање.
 

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
27
домче
Желба ми беше уште од мал да носам брада. И многу рано почнав да носам, односно од кога ми порасна доволно густа брада за дотерување јас носам брада!
Почнав уште од втора година средно да ја цртам со жилет. Меракот беше голем. Потоа носев долга брада,па пак уметнички цртана, па Van Dyke, па само козја брадичка, па повторно долга без долниот дел на вратот што е.... Луѓево ме препознаваат по тоа и следат жестоки реакции кога ќе се избричам потполно:nah
:rofl
 
  • Like
Реакции: diva orhideja

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Имам другари со бради , незнам како можат да ја трпат , секогаш им викам дека ќе им залепам мастика ама никако не ми оди :p (wave)...
Никогаш не сум носел и нема ни да носам ,секој ден си се бричиме :kafe
 

Ananas

Истакнат Член
14 јануари 2019
74
32
128
27
Јас од што морам, немам брада :( се прашувам какви се машките што се бричат постојано во женски очи?
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,762
787
1,133
Skopje
Nikako bradonja :eek:,ako ne se izbricam na 2 dena ne mozam da spijam,a kamo li bradiste,jas kako prvo ne znam kako jadat i posle toa kako go nosat jadenjeto na brkot ili bradata,toj treba na sekoe jadenje da se banja neli(puke),pa eve zenive "sovremenive" (so isklucoci) se palat pa na taka poveke zabraden tipac,da ne recam Vladika :svirkaKATASTROFA !