Брада како стил

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Дали носите брада? Јас речиси не можам да се замислам себе си без брада. Уште од осмо одделение си носам... :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Мене ми се допаѓаат машки со брадичка. Не знам, некако поубави ми се :D Еве го дечко ми, има :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Grim Reaper

Староседелец
14 февруари 2012
326
338
1,063
Here and there
Последниве неколку месеци си носам брадичка. Порано девојка ми не сакаше кога бев со брада, сакаше да ми е мазно лицето :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Мене ми се допаѓаат машки со брадичка. Не знам, некако поубави ми се :D Еве го дечко ми, има :D

Јас пак вака:
07.jpg

Ама наскоро ќе сменам..
04-soulpatch.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marrie

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
262
369
63
симпатично делуваат момци со брада,т.е брадичка,да не биде ептен голема,бидејќи така изгледа како обрасната и како за неа да не е водена доволно грижа..Мислам дека и машките се чусвтвуваат по мажествено со брада :D
 

Клара

Полноправен Член
17 февруари 2012
80
58
18
Оф порано ич несакав брада кај машките, ама сега некако симпатично ми стана.....се разбира средено брадиче :D
 

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
Многу имам мерак на брада но кога ми е вака нешто

CBGIt.jpg


или максимално волку

RpHjQ.jpg


Коа ке ми порасно повеќе од ова ја бричам и чекам да ми порасно пак. во таква ситуација сум сега , вечерва се избричив и неможам да се погледнам у огледало сакам брада хххх