1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Битолски кафулиња

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Kisserboy, 11 мај 2012.

?

Кој битолски кафич е најдобар ?

 1. Портал

  24.0%
 2. Портал 2

  8.0%
 3. Ин

  4.0%
 4. Симбол

  8.0%
 5. Игучи

  16.0%
 6. Данте

  4.0%
 7. Милениум

  8.0%
 8. ГТ

  0 глас(а)
  0.0%
 9. Famous

  0 глас(а)
  0.0%
 10. Шрек

  0 глас(а)
  0.0%
 11. Тач

  4.0%
 12. Алур

  4.0%
 13. никој

  64.0%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  ок мое да ти кажам за да знајш..не мислев толку нападно да го кажам то ;)
   
  На Trouble му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  јас коа идам и битола идам у кафиќот Хард Рок...другиве некакоо не се моја бранша...
   
  На Ranta и Kisserboy им се допаѓа ова.
 3. katetoo

  katetoo Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  60
  Битола ја обожавам, секаде ми се сфиѓа.. а да ставете опција СИТЕ? :zelen
   
  На Aaliyah и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  широк е там сокак : ) за да се разминуеф големи гзиња : )
   
  На Alley3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Сум била во многу кафулиња, а ни едно не памтам како се вика. Од септември сите ке ги научам, стаж ке набивам на широк сокак :wavespin
   
 6. freak

  freak Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  190
  Допаѓања:
  120
  Гт, портал, игучи.......:)
   
 7. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  Висаж... На времето!!! А сега мора да одам со опција Порта Џез
   
 8. crnooka86

  crnooka86 Нов член

  Зачленет на:
  7 март 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  3
  инстинкт
   
 9. Vlintoski

  Vlintoski Нов член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  1
  INTERMECO zakon ! prestiz za site lokali
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Се слагам со тебе сварно Интермецо е најдобар..мн одамна е отворена темава па затоа Интермецо не беше на листата ама сварно се закон !
   
  На Vlintoski му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: